Który flagowy smartfon ładuje się najszybciej?Czas pracy smartfonów na baterii od lat pozostaje praktycznie niezmienny, ale producenci od jakiegoś czasu ułatwiają nam życie implementując w nich technologię szybkiego ładowania. Zastanawialiście się jednak, które flagowce naładujecie w najkrótszym czasie? Serwis Tom’s Guide przeprowadził stosowny testy 10 tegorocznych hi-endowych modeli, który przynosi odpowiedź na to pytanie.

Na wstępie warto jednak wyjaśnić, że o ile większość androidowych telefonów klasy premium posiada w zestawie stosowną ładowarkę, obsługującą technologię szybkiego lądowania, tak już w przypadku iPhone’a nie obejdzie się bez dodatkowych zakupów w postaci adaptera zasilania (29W) i kabla USB typu C-Lightning (koszt ok. 300 PLN).

Pierwszy test sprawdzał jaki procent baterii naładowany zostanie w ciągu 30 minut, drugi zaś po 60 minutach (w każdym przypadku zaczynano od 0%). Telefony w trakcie ładowania były włączone, ale ich ekrany były wygaszone. Jak prezentują się wyniki?

Jak możecie zobaczyć na wykresach, zwycięzcą okazał się OnePlus 5T, który w pół godziny osiąga 59%, a po godzinie jego akumulator o pojemności 3300 mAh był niemal w pełni naładowany (93%). Trzeba jednak zaznaczyć, że w odróżnieniu od większości androidowych słuchawek, które bazują na technologii QuickCharge od Qualcomm, OnePlus korzysta z autorskiego rozwiązania o nazwie Dash Charge, które działa przy wyższym natężeniu prądu i posiada w ładowarce dedykowany zespół obwodów elektrycznych do zarządzania ciepłem.

Na drugim miejscu uplasowało się LG V30 (3300 mAh), a na kolejnych trzech tegoroczne iPhone’y (o ile zastosujemy dokupioną osobno ładowarkę) – dalej znajdziemy zaś Google Pixel 2 i Samsung Galaxy Note 8.

Wygląda więc na to, że jeśli zależy Wam na możliwie najszybszym ładowaniu, to odświeżona wersja tegorocznego zabójcy flagowców wygląda na jeszcze atrakcyjniejszą propozycję (tym bardziej, że jest to także najtańszy model spośród przetestowanych).
Źródło info i foto: FrazPC.pl

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.