LG V30 i ekran 6-cali POLEDFirma LG poinformowała o starcie produkcji 6-calowego ekranu Plastic OLED z technologią Full Vision. Wyświetlacz trafi do nadchodzącego LG V30.

Pomimo zastosowania 6-calowego ekranu LG V30 ma być mniejszym urządzeniem niż jego poprzednik. LG V20 przy ekranie o przekątnej 5,7 cala cechował się bardzo dużą obudową o wymiarach 159,7 x 78,1 x 7,6 mm. Jak już wiadomo w modelu V30 LG zrezygnuje z dodatkowego ekranu, który był rozpoznawalną cechą urządzeń tej serii. Zamiast tego wyświetlacz będzie dzielony przez oprogramowanie. Wykorzystując przy tym właściwości panelu OLED, po wygaszeniu części pikseli tworząc poziomą linię w poprzek ekranu, na pierwszy rzut oka będzie można śmiało powiedzieć, że widzimy dwa wyświetlacze zamiast jednego.

Co ciekawe, nowy panel będzie można też zastosować w przyszłości do stworzenia innego urządzenia o niekoniecznie regularnym kształcie. Ekrany Plastic OLED (POLED) mają elastyczną konstrukcję i można je bez problemu wyginać. Dzięki temu można je użyć np. do produkcji kolejnego smartfonu z serii Flex.

LG V30 zostanie zaprezentowany 31 sierpnia na targach IFA. Zaoferuje procesor Qualcomm Snapdragon 835, 6 GB pamięci RAM, Androida 8.0 oraz ulepszony układ dźwiękowy Quad-DAC.
Źródło info i foto: TELEPOLIS.pl

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.