Nowe problemy z wyświetlaczem Google Pixel 2 XLWygląda na to, że to jeszcze nie koniec narzekania użytkowników smartfrona Pixel 2 XL na wyświetlacz tego urządzenia. Już wcześniej donosiliśmy o bardzo szybkim wypalaniu się obrazu na stosowanym przez Google panelu OLED oraz niebieskim odcieniu, natomiast teraz pojawiają się doniesienia na temat problemów z responsywnością ekranu.

Na forum firmy poświęconym smartfonom z serii Pixel 2 pojawia się coraz więcej wpisów od osób skarżących się na nierejestrowanie dotyku przez ekran blisko jego krawędzi w modelu Pixel 2 XL. Z testów wynika, że o ile krawędzie wyświetlacza nie mają żadnych problemów z wykrywaniem gestów przeciągnięć, to już nie zawsze odnotowują zwykłe naciśnięcia czy stuknięcia w ekran. Zdaniem Android Police wynika to z faktu, iż producent zastosował nieco zbyt mocną ochronę przed przypadkowymi naciśnięciami. Dobra wiadomość jest taka, że nie powinno być w takim razie większych problemów z wypuszczeniem łatki, która upora się z problemem, a Google już pracuje nad rozwiązaniem.

Pixel 2 XL to jednak nie jedyny nowy smartfon, który boryka się w ostatnim czasie z problemami z ekranem, ponieważ część użytkowników skarży się także na wyświetlacz w iPhonie X. Część z nich boryka się z brzydką zieloną linią ciągnącą się w wzdłuż ekranu, natomiast inni narzekają na kłopoty z responsywnością ekranu w niskich temperaturach. Gigant z Cupertino postanowił także niedawno wytłumaczyć swoim klientom w jaki sposób działają ekrany OLED i zapewnił, że wypalanie się tego typu paneli jest normalną rzeczą, podobnie jak przybieranie różnych odcieni zależnych od kąta z jakiego patrzymy na wyświetlacz.
Źródło info i foto: FrazPC.pl

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.