Nubia Z11, Nubia Z11 miniS i N1 Lite już w PolsceNubia Z11, Nubia Z11 miniS i Nubia N1 Lite to pierwsze smartfony firmy Nubia objęte oficjalną dystrybucją chińskiej firmy w Polsce. Dystrybutorem jest firma Nelro Data.

Nubia Z11, Nubia Z11 miniS i Nubia N1 Lite to tylko początek

Dziś w stolicy, w wieżowcu nieopodal dworca Warszawa Zachodnia odbyła się polska premiera smartfonów firmy Nubia. Właściwie już od dziś urządzenia powinny być dostępne na wolnym rynku. Wreszcie doczekaliśmy się oficjalnej sprzedaży marki w Polsce, obietnicy rzetelnego serwisu i dostępności smartfonów Nubia w ofertach operatorskich. Na razie do oferty w naszych sklepach trafią 3 modele: Nubia Z11, Nubia Z11 miniS i Nubia N1 Lite, ale sukcesywnie będą pojawiały się kolejne, a pomiędzy 3 a 4 kwartałem tego roku jest nawet szansa na model Nubia Z17. Na razie smartfony będą serwisowane w Czechach, ale cała procedura jest podobno błyskawiczna. Z czasem dystrybutor skorzysta z własnego serwisu gwarancyjnego w Polsce. Przypomnijmy krótko kilka najistotniejszych cech specyfikacji każdego modelu.

Nubia Z11 – specyfikacja techniczna

Nubia Z11 to 5,5-calowy model z wyświetlaczem pracującym w rozdzielczości FHD. W Polsce do sprzedaży trafi wersja z procesorem Snapdragon 820 wspomaganym 6 GB pamięci RAM, z 64 GB pamięci flash i możliwością rozszerzenia za pomocą kart do 200 GB. Urządzenie ma bezramkowy wyświetlacz i dosyć innowacyjny sposób sterowania niektórymi funkcjami za pomocą brzegów tego wyświetlacza. Nubia Z11 ma czytnik linii papilarnych, jacka 3,5 mm, dwa aparaty fotograficzne z matrycami 16 i 8 Mpx.

Nubia Z11 miniS – specyfikacja techniczna

Nubia Z11 miniS wyróżnia się przede wszystkim dwoma aparatami fotograficznymi z matrycami 23 i 13 megapikseli. Ten większy ma matrycę Sony IMX318, a mniejszy – Sony IMX258. To zgrabny smartfon z wyświetlaczem 5,2 cala pracującym w FHD, procesorem Qualcomm Snapdragon 625 z 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci flash. Pamięć można oczywiście rozbudować kartami o kolejne 200 GB, ale slot niestety jest hybrydowy, podobnie jak w przypadku smartfona Nubia Z11. – Zatem albo druga karta SIM, albo karta pamięci.

Nubia N1 Lite – specyfikacja techniczna

Nubia N1 Lite to najsłabszy technologicznie i najtańszy model w zestawieniu. Jej sercem jest Mediatek MT6737, ma 2 GB pamięci RAM i 16 GB flash. Główny aparat dysponuje matrycą 8 Mpx, a przedni – 5 Mpx. 5,5-calowy wyświetlacz pracujący w rozdzielczości HD zapakowano w niebrzydką stylową obudowę, ale po wzięciu urządzenia do ręki daje się odczuć przepaść technologiczną dzielącą je od poprzednich konstrukcji.

Gdzie i za ile można kupić smartfony Nubia

Dystrybucja rozpoczyna się na wolnym rynku w ofertach takich sieci, jak: MediaExpert, Neonet, RTVeuroAGD, eMAG. Ceny poszczególnych modeli zostały ustalone, według zapewnień dystrybutora, na minimalnym poziomie – choć zdawać by się mogło, że dla marki debiutującej w Polsce mogłyby być nieco niższe. Ceny smartfonów Nubia:

Nubia Z11 – 2499 zł
Nubia Z11 miniS – 1499 zł
Nubia N1 Lite – 799 zł
Nubia u operatorów

Marka rozpoczynająca swoją obecność w naszym kraju ma na razie szansę umieścić swoje smartfony w ofercie dwóch operatorów. Nubia Z11, Nubia Z11 miniS i Nubia N1 Lite mają szansę trafić do Playa, a Nubia N1 Lite do Plusa. Dystrybutor nadal prowadzi rozmowy, dlatego powyższą informację należy traktować raczej ostrożnie – nie jako pewną deklarację. Być może kolejne modele Nubii pojawiające się u nas sukcesywnie będą miały większe szanse na znalezienie się u operatorów.
Źródło info i foto: mGSM.pl

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.