Pierwsze wrażenia o Samsungu Galaxy Note 8​Po wielu miesiącach oczekiwania, firma Samsung wreszcie zaprezentowała swój najnowszy smartfon Galaxy Note8. Jest on nazywany “najbardziej zaawansowanym sprzętem z segmentu mobile” w historii firmy. Co w nim wyjątkowego? Mieliśmy okazję przyjrzeć się Note8 podczas oficjalnej premiery w Nowym Jorku.

Samsung Galaxy Note8 to praktycznie pod wszystkimi względami sprzęt lepszy od okrytego niesławą modelu Note 7. Koreańczycy postanowili nie chować głowy w piasek i podczas prezentacji Note8 kilkukrotnie wspomnieli, że w przypadku poprzednika zawiedli na całej linii. Tym bardziej im zależało, by odpłacić za zaufanie najwierniejszych użytkowników i pod postacią Note8 wypuścić sprzęt niemalże perfekcyjny. Jak wyszło to w praktyce? Nowy phablet Samsunga prezentuje się imponująco, choć trudno go traktować w kategoriach objawienia na rynku mobilnym. Przez wielu jest nazywany “Galaxy S8 z rysikiem”, ale to mocno uproszczone i nieco krzywdzące stwierdzenie. Galaxy Note8 potrafi bowiem znacznie więcej niż poprzedni flagowiec Koreańczyków.

Z rysikiem wśród smartfonów

Samsung Galaxy Note8 to smartfon przygotowany z myślą o profesjonalistach, użytkownikach z biznesowym zacięciem, którzy na co dzień korzystają z rysika S Pen. Ktoś, kto nie wie, czego spodziewać się po Note8, tym smartfonem raczej nie będzie zainteresowany – a mówiąc dokładniej: raczej go nie kupi. Nie sposób uniknąć porównań z Galaxy S8, bo wielu zarzuca Samsungowi tylko dodanie rysika do tego kultowego telefonu. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna.

Note8 jest dużym telefonem. To idealny przykład kategorii phabletów stworzonej w 2011 r. wraz z premierą pierwszej generacji Note’a. Przekątna ekranu Note8 wynosi 6,3 cali, a to o 0,1 cala więcej od modelu Galaxy S8 Plus. Ekran został rozłożony praktycznie na całym przednim panelu, a przy tym generuje naprawdę niesamowite obrazy. To panel Super AMOLED Infinity, który pracuje w rozdzielczości 2960 na 1440 pikseli. Wyświetlacz jest w mniejszym stopniu zakrzywiony w stosunku do poprzednika, co nie każdemu przypadnie do gustu.

W ogóle, obudowa Note8 jest mocno wydłużona i sprawia wrażenie naprawdę dużej, mimo że sam smartfon jest smukły i lekki. Dobrze leży w dłoni, choć jak dla mnie jest trochę za duży, a będąc precyzyjnym: za długi. Obsługa urządzenia przy pomocy jednej dłoni jest niemożliwa, a szukanie czytnika linii papilarnych na tylnym panelu mocno irytujące. Ten został jednak wydzielony specjalną ramką, dzięki czemu łatwo można wyrobić w sobie prawidłowy nawyk.

Sama obudowa Note8 jest bardziej kanciasta w stosunku do poprzednich urządzeń z rodziny, ale przy tym jest bardziej “charakterna”. Wszystkie elementy obudowy dobrze do siebie spasowano, a połączenie szkła i metalowej ramki dobrze się sprawdza. Niestety, obudowa Note8 łatwo się palcuje – wystarczy kilka minut użytkowania smartfona, by na tylnym panelu pojawiły się irytujące smugi. Trudno traktować to jako wadę, gdyż wynika bezpośrednio z zastosowanej konstrukcji.

Note8 wydaje się być sprzętem wyrachowanym technologicznie, dobrze zorganizowanym i wyposażonym. To naturalna ewolucja rodziny “Note” i najlepszy tego typu smartfon na rynku

Fotografia ponad wszystkim

Najnowsze nowości zastosowane w Note8 skrywają się w dwóch prawdopodobnie najważniejszych funkcjach urządzenia: zdolnościach fotograficznych i rysiku S Pen. Jeżeli chodzi o ten drugi element, to jest on jeszcze bardziej dopracowany w stosunku do poprzednika. Teraz za pomocą rysika możemy zaznaczać całe bloki tekstu do przetłumaczenia czy rysować “animowane wiadomości” praktycznie w dowolnym momencie prowadzonej konwersacji. To miły dodatek, ale nie coś, bez czego można żyć.

Nie można jednak pominąć funkcji fotograficznych Note8. Te są doprawdy imponujące. Smartfon dysponuje podwójnym aparatem głównym, z których każdy ma optyczną stabilizację obrazu. Pozwala to na robienie szczegółowych i barwnych zdjęć. Nowością w serii Note jest funkcja Dual Shot, która umożliwia wykonanie zdjęcia obiema obiektywami oraz wybranie po fakcie tego, które nas interesuje. To może się przydać, zwłaszcza w sytuacjach, w których musimy zrezygnować z danego kadru.

Samsung Galaxy Note8 ma baterię o pojemności 3300 mAh – to o 200 mAh mniej w stosunku do poprzednika. Musiało się jednak znaleźć gdzieś miejsce dla przepiękny ekran czy szufladkę na rysik. Zaadaptowanie większej przestrzeni na akumulator był konieczne, by nie powielić błędów Note 7, za które Samsung kilkukrotnie przepraszał podczas konkurencji. Nie wiemy, ile Note8 wytrzyma z dala od źródła zasilania, ale można spodziewać się, że będą to czasy zbliżone, jeżeli nie lepsze do modelu Note 7.

Note8 to prawdziwy gigant, zarówno jeżeli chodzi o specyfikację techniczną, jak i rozmiar. Nie jest to smartfon dla każdego, ale dla osób, które bez rysika nie potrafią żyć. Nowy S Pen jest znacznie lepszy od poprzedniego Galaxy, choć wiele cech objawi się już zapewne podczas finalnego testu urządzenia.

Note8 wydaje się być sprzętem wyrachowanym technologicznie, dobrze zorganizowanym i wyposażonym. To naturalna ewolucja rodziny “Note” i najlepszy tego typu smartfon na rynku.

Galaxy Note8 trafił do polskiej przedsprzedaży z dodatkami – stacją dokującą Samsung DeX oraz pakietem usług premium Guard. Galaxy Note8 będzie dostępny od połowy września i oferowany w kolorach Midnight Black, Maple Gold i Deepsea Blue.

Galaxy Note8 trafił do polskiej przedsprzedaży z dodatkami – stacją dokującą Samsung DeX oraz pakietem usług premium Guard. Galaxy Note8 będzie dostępny od połowy września i oferowany w kolorach Midnight Black, Maple Gold i Deepsea Blue.

Cena Galaxy Note8 i stacji DeX w przedsprzedaży to 4299 zł
Źródło info i foto: interia.pl

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.