Powstanie iPhone z czujnikiem 3D w głównym aparacieNa razie Apple wdrożyło technologię DepthSense w swojej kamerce frontowej na potrzeby systemu rozpoznawania twarzy, czyli Face ID. Wygląda jednak na to, że firma zamierza rozszerzyć tę funkcję także na aparat główny. Tak przynajmniej wynika z nowych doniesień, którymi dzieli się serwis Bloomberg.

Według najnowszego raportu opublikowanego przez Bloomberg Apple już teraz eksperymentuje z czujnikiem przy aparacie głównym. Miałby on obliczać czas, jaki zajmuje laserowi odbijanie się od otaczających go obiektów, by stworzyć trójwymiarowy obraz otoczenia. To bardzo podobne działanie do obecnego Face ID, które używa systemu świateł, by zmierzyć i rozpoznać twarz użytkownika.

Apple prawdopodobnie zaczęło już rozmowy z kilkoma firmami, które miałyby pomóc zbudować taki czujnik. Są to Sony, Panasonic, Infineon Technologies oraz STMicroelectronics NV. Jeśli im się uda, będzie to następny krok w rozwoju technologii mobilnej rzeczywistości rozszerzonej. W sprawie wypowiedział się kiedyś nawet Tim Cook, który życzyłby sobie, by to właśnie Apple przodowało w tym segmencie technologicznym.

Czujnik DepthSense i system rozpoznawania twarzy Face ID na razie obecny jest tylko w jednym modelu – iPhonie X (sprawdź najlepsze oferty). Nie dziwota jednak, że technologia, choć młoda, podatna jest na szybki rozwój. iPhone X już okazał się sukcesem, więc to naturalne, że Apple chce skapitalizować to dokonanie i szybko rozpocząć badania nad kolejnym sprzętem tego typu.
Źródło info i foto: Komputer Świat.pl

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.