Qualcomm Snapdragon 845 w Samsungu Galaxy S9 i S9+Samsung, jako największy producent smartfonów na świecie, będzie miał pierwszeństwo w wykorzystaniu nowego SoC? Premiera S9 prawdopodobnie w lutym w Barcelonie.

Mamy informacje, że Samsung zarezerwował dla siebie całą pierwszą partię procesorów Qualcomm Snapdragon 845. Co to oznacza w praktyce? Producent z Korei Południowej może wykonać podobny ruch jak w przypadku modelu Galaxy S8. Flagowiec Samsunga na początku niejako zablokował dostępność Snapdragonów o numerze 835. Inni producenci albo musieli opóźnić swoje premiery, albo, jak to zrobiło LG, wykorzystać starszy chip – 821.

Wiadomo, że bazujące na nowych układach firmy Qualcomm Samsungi S9 i S9+ trafią najpierw na rynek amerykański. W innych krajach zapewne zobaczymy wersje z Exynosem.

Według przecieku, premiera nowych modeli ma nas czekać miesiąc wcześniej niż zwykle. Przyzwyczailiśmy się, że Samsung pokazuje nowy topowy smartfon w połowie marca. Zatem w przyszłym roku do premiery Galaxy S9 i S9+ może dojść w lutym. A to pora wielkich targów Mobile World Congress w Barcelonie.
Źródło info i foto: CHIP.pl

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.