Razer stworzy własny smartfon do gier?Razer, czyli znany producent sprzętu i akcesoriów dla graczy, od dawna na poważnie myśli o wejściu na rynek mobilny. W przeszłości Amerykanom nie udało się zaistnieć gamingowymi tabletami Edge, ale nie mają zamiaru się poddawać. Nowy pomysł firmy to ponoć smartfon dla hardcore’owych graczy. Czy to może się udać?

Razer stworzy własnego smartfona

Serwis Bloomberg w ostatnim raporcie zdradził co nieco na temat planów Razera, który przez wielu fanów określany jest mianem Apple’a w segmencie urządzeń dla graczy. Agencja twierdzi, że Amerykanie poważnie myślą o wejściu na chiński rynek gamingowy, którego wartość szacowana jest na 25 mld dol. (ok. 91 mld zł).

Jednym z elementów strategii ma być stworzenie smartfona przeznaczonego dla graczy. Bloomberg nie zdradza żadnych konkretów dotyczących urządzenia, ale wskazuje, że może być ono zapowiedziane w okolicy października.

Razer powinien sobie poradzić z opracowaniem smartfona

Doniesienia te nie wydają się wielkim zaskoczeniem. Razer od dawna ma chrapkę na rynek mobilny, a dokładnie tę jego niszę, która związania jest ze sprzętem dla graczy. Dość wspomnieć choćby o Razer Edge, czyli tablecie na Windowsie ze specjalnymi kontrolerami, który wydajnością nie ustępował laptopom dla graczy.

Edge był oczywiście urządzeniem niszowy, więc inicjatywa ta na starcie była skazana na porażkę. Firmie lepiej może pójść ze smartfonami. Tym bardziej, że nie powinna mieć wielkich problemów ze stworzeniem własnego telefonu — Razer jakiś czas temu wykupił w końcu amerykańską firmę Nextbit.

Już w momencie, gdy finalizowano umowę, ujawniono, że przejęcie może zaowocować pojawieniem się na rynku unikatowego smartfona. Ten wyróżniać ma się nie tylko sprzętowo, ale i oprogramowaniem. Nikt więc pewnie się nie zdziwi, gdy okaże się, że zespół Nextbita przez ostatni czas pracował na telefonem dla hardcore’owych graczy.

Użytkowników nie odchodzi sprzęt dla graczy

Przez lata na rynku mobilnym pojawiło się wiele smartfonów dedykowanych graczom. Niektórzy, jak choćby Miron, nadal widzą miejsce w tym segmencie dla takich urządzeń jak Xperia Play, która przez zastosowanie słabego układu nie miała szans przekonać do siebie dużej grupy odbiorców.
Źródło info i foto: Komórkomania.pl

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.