Samsung prezentuje Exynosa 9810Koreański potentat w branży półprzewodnikowej ogłosił, że do jego oferty procesorów przeznaczonych dla urządzeń mobilnych wejdzie nowy układ Exynos 9810. Procesor ten, na równi ze Snapdragonem 845 najprawdopodobniej trafi do następnej generacji urządzeń z serii Samsung Galaxy S9.

To z jakim układem dostaniemy przyszłorocznego Samsunga Galaxy S9 będzie zależeć najprawdopodobniej od tego, na jakim rynku kupiony zostanie ten sprzęt. W przypadku rynku amerykańskiego, przyszłe modele smartfonów z serii Samsung Galaxy, modele S9, będą oferowane z układem Qualcomma, Snapdragon 845. Natomiast na innych rynkach Samsung prawdopodobnie będzie instalować w swoich mobilnych urządzeniach własnie chip Exynos 9810. Czy to powód do zmartwień? Niekoniecznie, bo parametry nowego Exynosa nie wzbudzają powodów do niepokoju o wydajność przyszłych modeli Galaxy S9.

Sam Samsung przedstawia nowy układ jako „najnowszy flagowy procesor”. Chipset ma być wyposażony w rdzenie najnowszej generacji, zmodernizowany procesor graficzny oraz modem LTE z pierwszą w branży obsługą agregacji typu 6A. Generalnie układ prezentuje jako ulepszony niemal w każdej dziedzinie poprzednik, czyli Exynos 8895 obecny m.in. w Samsung Galaxy S8 i Galaxy Note S8.
Źródło info i foto: CHIP.pl

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.