Snapdragon Wear 1100Qualcomm poszerza swoje portfolio o kolejny układ, który przeznaczony jest do urządzeń ubieralnych. Czym konkretnie charakteryzuje się ten procesor i do jakich sprzętów trafi jeszcze w tym roku?

Qualcomm wprowadził do swojej oferty kolejny procesor przygotowany z myślą o urządzeniach ubieralnych. Nowy model został oznaczony jako Snapdragon Wear 1100. Sam procesor ma znaleźć zastosowanie w sprzętach, które nie wymagają dużej mocy obliczeniowej: mowa tu konkretniej o inteligentnych opaskach oraz akcesoriach pozwalających badać oraz monitorować niektóre życiowe a także sportowe czynności wykonywane przez użytkownika.

Na początku tego roku, Qualcomm zaprezentował swój układ Snapdragon Wear 2100, który od samego początku przeznaczony był dla inteligentnych zegarków. Przedsiębiorstwo rozszerza swoją linię chipów dla urządzeń ubieralnych o kolejny model i zastanawiam się, czy jest on przeznaczony dla wszystkich, czy też może dla bardziej “budżetowych” urządzeń, które na co dzień nie muszą chwalić się świetną specyfikacją oraz możliwościami. Póki co wiemy, iż model Wear 1100 ma być mniejszy, prostszy a także bardziej energooszczędny pośród całej dostępnej oferty Qualcomma.

Amerykański producent poinformował, iż sama konstrukcja czipu ma być o 50% mniejsza od poprzednich produktów, jednak nie wyjaśniono dokładnie, o które z nich chodzi. Niestety nie posiadamy również informacji na temat tego, jakie rdzenie są wykorzystywane do pracy w tym modelu, chociaż podejrzewam, że to po prostu klasyczne Cortex-A7, które znajdziemy również w Snapdragonie Wear 2100.

W układzie oprócz rdzeni znajdziemy moduł GPS oraz inne udogodnienia pozwalające chociażby na skorzystanie z połączenia 3G lub LTE. Łączność z innymi urządzeniami ma zapewnić Wi-Fi oraz Bluetooth. Qualcomm chwali się również nowym silnikiem iZat, pozwalającym na śledzenie pozycji urządzenia bez zbytniego obciążania baterii. Procesor został również wyposażony w sprzętowy generator liczb losowych oraz silnik kryptograficzny ARM TrustZone.

Pierwsze produkty wykorzystujące nowy procesor Qualcomma mają pojawić się w sprzedaży do końca tego roku. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość i czekać, co dokładnie mają zamiar pokazać nam producenci.
Żródło info i foto: GSMMANIAK.pl

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.