Sony Pikachu w benchmarkachSony Pikachu pojawił się w zestawieniu GFXBench wraz z całkiem obiecującą specyfikacją. Zgadujemy, że Pikachu to raczej nazwa kodowa smartfona i finalnie będzie nazywał się inaczej.

Sony Pikachu – łapać czy nie łapać?

Jeżeli przyjmiemy, że Sony Pikachu jest całkiem mocnym średniakiem, ale z wyświetlaczem HD i nadal jesteśmy nim zainteresowani, to warto przyjrzeć mu się bliżej. Wielu użytkowników preferuje wyświetlacze o niższej rozdzielczości z dwóch powodów: oszczędność baterii i niższa cena. Rozdzielczość 720×1280 przy 5 calach nadal wygląda nieźle, a inne elementy specyfikacji wydają się na tyle atrakcyjne, by uzasadnić obecność smartfona na rynku.

Sony Pikachu – specyfikacja techniczna

Wiemy w tej chwili tyle, ile podaje GFXBench na powyższym zrzucie ekranowym. Poza wspomnianym 5-calowym wyświetlaczem pracującym w rozdzielczości HD, w danych znajdziemy 8-rdzeniowego MediaTeka MT6757 Helio P20 z zegarem 2,3 GHz i 2-rdzeniową grafiką ARM Mali-T880, 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci flash, z której dla użytkownika zostaje ok. 22 GB. – Reszta przeznaczona jest na system Android 7.0 Nougat i preinstalowane aplikacje.

Wśród bezprzewodowych interfejsów komunikacji lokalnej znajdziemy WiFi, Bluetooth i NFC. Jest oczywiście również odbiornik GPS.

Sony Pikachu – aparaty i czujniki

Znany ze znakomitych matryc (z fatalnie oprogramowanymi opcjami fotograficznymi) producent oferuje w Sony Pikachu główny aparat 23 Mpx z diodą LED – rejestrujący wideo w FHD, obsługujący autofocus, wykrywanie twarzy, tryb HDR i wyostrzanie po dotknięciu – oraz przedni z matrycą 8 Mpx, który również zapisze film w podobnej rozdzielczości.

Wśród czujników zabrakło niestety żyroskopu. Jest akcelerometr, magnetometr i czujnik zbliżeniowy.

Który to Pikachu?

Nie sposób strzelać która z zapowiadanych nowości Sony dostała nazwę kodową Pikachu, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę rozdzielczość wyświetlacza, dokumentacja UAProof, która wypłynęła w połowie stycznia wskazuje, że to może być Sony G3112 albo Sony G3116. Informacje o cenach i dostępności najwcześniej pod koniec lutego.
Żródło info i foto: mGSM.pl

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.