Specyfikacja Samsunga Galaxy Xcover 4Samsung Galaxy Xcover 4 (SM-G390) trafił do benchmarków GeekBench i GFXBench, dzięki czemu poznaliśmy jego specyfikację. Sercem urządzenia będzie Exynos 7570, czyli energooszczędny (14nm, Cortex-A53) i niestety bardzo słabiutki układ.

Od jakiegoś czasu wiemy, że Samsung pracuje nad modelem o nazwie kodowej SM-G390, który identyfikowany jest jako Samsung Galaxy Xcover 4. Okazuje się, że jest to słuszna interpretacja, co potwierdzają dwa niezależne benchmarki, do których trafił ten model.

Serwis MySmartPrice odnalazł w GeekBench model SM-G390F. Według benchmarku smartfon ma pracować pod kontrolą Androida 7.0 Nougat i być napędzany przez układ Exynos 7570, zaprezentowany latem zeszłego roku. Jest to niezwykle energooszczędna jednostka, gdyż została złożona z czterech rdzeni Cortex-A53 o taktowaniu 1,4 GHz i wykonana w 14nm procesie technologicznym. Niestety, próżno szukać tu wydajności, o czym świadczą wyniki testu – ok. 600 punktów w teście jednego rdzenia i ok. 1700 punktów w teście wielu rdzeni to wyniki, które mówią same za siebie. Nie będzie to więc dobry wybór dla tych osób, które szukają ponadprzeciętnego smartfona dla twardzieli. Na szczęście użytkownik dostanie do dyspozycji 2 GB pamięci operacyjnej RAM.

Postanowiłem na własną rękę sprawdzić, czy model SM-G390F został przetestowany w GFXBench i moje poszukiwania zakończyły się sukcesem. Benchmark ten zdradził, że rzeczywiście jest to Samsung Galaxy Xcover 4. Dzięki niemu wiemy, że zastosowanym układem graficznym jest (słabiutki) jednordzeniowy Mali-T720, a treści prezentowane będą na ~4,8-calowym wyświetlaczu o rozdzielczości HD (1280×720). Na zdjęcia wykonane 12/13-megapikselowym aparatem głównym i 5-megapikselowym aparatem przednim oraz inne pliki użytkownika producent przeznaczy 16 GB pamięci wewnętrznej. Konfiguracja nowego modelu nie jest specjalnie imponująca, ale mimo to Samsung wyposaży ten smartfon w NFC, co nie jest często spotykanym zjawiskiem w tej klasie sprzętu. Smartfon będzie oczywiście odporny na pył, wodę oraz uszkodzenia mechaniczne.

Nie wiadomo, kiedy dokładnie Samsung Galaxy Xcover 4 będzie miał swoją premierę, ale nie powinniśmy zbyt długo czekać, gdyż jego poprzednik został zaprezentowany w marcu zeszłego roku, więc już wkrótce minie rok od tego wydarzenia.
Żródło info i foto: GSMMANIAK.pl

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.