Specyfikacja Sharp Aquos S2Do sieci niedawno wyciekły dane o nowym urządzeniu Sharpa, modelu Aquos S2. Sprzęt miał mieć najmniejsze ramki ze wszystkich zaprezentowanych do tej pory smartfonów. Dzisiaj dowiedzieliśmy się więcej o jego specyfikacji. Co zaoferuje Sharp Aquos S2?

Premiera urządzenia już dzisiaj, ale jeszcze przed oficjalną prezentacją poznaliśmy ostateczny wygląd telefonu. Sharp Aquos S2 został przyłapany w TENAA. Dzięki temu dowiedzieliśmy się więcej o designie smartfonu. Design przypomina nieco ten, który według przecieków ma prezentować iPhone 8, uwagę zwłaszcza zwraca pionowy, podwójny moduł aparatu.

Nie tak dawno pisaliśmy o modelu Sharp Aquos S2. Urządzenie ma charakteryzować się 5.5-calowym ekranem pokrywającym około 85 % frontu. Jedyna ramka będzie znajdować się na dole telefonu.

Dzisiaj dowiedzieliśmy się nieco o specyfikacji urządzenia. Model Aquos S2 ma występować w trzech wersjach wyposażonych w różne procesory.

Pierwsza z nich to model wyposażony w Snapdragona 660 (8 rdzeni Kryo 260 o taktowaniu do 2.2 GHz, 14 nm proces technologiczny) wsparty przez 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wbudowanej, którą będzie można rozbudować o kartę pamięci. 5.5-calowy ekran będzie miał rozdzielczość 2048×1080 pikseli (stosunek 18.9:10).

Aparat będzie podwójny i będzie obejmował obiektywy o rozdzielczości 12 i 8 Mpix. Cena ma wynosić 519 $.

Druga wersja urządzenia będzie wyposażona w słabszy procesor – Snapdragon 630 (8 rdzeni Cortex-A53, 14 nm proces technologiczny). Reszta parametrów pozostanie taka sama, a cena spadnie do około 400 $.

Ostatnia wersja Sharp Aquos S2 ma być wyposażona w najmocniejszą specyfikację. Żadne przecieki nie mówią o zastosowanym procesorze, ale naturalnym wyborem zdaje się tu Snapdragon 835. Wzrosnąć ma również rozdzielczość wyświetlacza – aż do 4K.

Więcej szczegółów o nowych urządzeniach od Sharpa poznamy podczas premiery, która będzie miała 8 sierpnia, czyli jutro. Na koniec przecieki z Weibo, gdzie pokazały się rzekomo zdjęcia wykonane jedną z wersji Aquos S2. Widać niezłe efekty pracy z trybem bokeh, wydaje się, że producent chce w ten właśnie sposób promować swoje urządzenie. Efekty widać na zdjęciu powyżej.

Patrząc na specyfikację możemy tylko żałować, że nie ma raczej szans na to, żeby którakolwiek z wersji Sharp Aquos S2 trafiła na polski rynek oficjalnymi kanałami sprzedaży.

Ceny są równie atrakcyjne jak w modelach Xiaomi Mi6 czy Oneplus 5, ale tutaj producent nie próbuje walczyć o klienta wyśrubowaną specyfikacją (oba wymienione modele mają Snapdragona 835), ale oszałamiającym ekranem.

Co sądzicie o takiej wycenie nowych produktów od Sharpa? Jest czego żałować?
Źródło info i foto: GSMMANIAK.pl

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.