Dzieci zbyt wcześnie zaczynają swoją przygodę z telefonami i tabletami?

If you're new here, you may want to subscribe to our RSS feed. Thanks for visiting!Już ponad 60 proc. polskich dzieci do 6 roku życia korzysta z urządzeń mobilnych i komputerów. Eksperci nie mają wątpliwości, że rozwijanie kompetencji cyfrowych to niezwykle istotny element ich edukacji, musi być jednak odpowiednio prowadzony. Nowoczesne aplikacje na smartfony i tablety poprzez zabawę uczą dzieci zarówno bezpieczeństwa cyfrowego,...  Czytaj więcej »

Najnowszy Android to wciąż mniej niż 1% na rynku

Google opublikowało najnowsze statystyki dotyczące udziału procentowego poszczególnych wersji Androida w rynku smartfonów. W zestawieniu nie ma większych zaskoczeń, chyba, że ktoś oczekiwał gwałtownego wzrostu ilości urządzeń z najnowszą wersją systemu. Android Oreo to wciąż mniej niż 1 proc. rynku (dokładnie 0,7 proc.). Na pierwszym miejscu, niezmiennie od kilku miesięcy, znajduje się Android Marshmallow, który aktualnie...  Czytaj więcej »

Nokia 2 z aktualizacją do Androida 8.1 Oreo

Nokia 2 jest smartfonem, który kosztuje zaledwie 99 dolarów. Tymczasem okazuje się, że HMD Global ma plany związane z aktualizacją tego modelu do systemu Android 8.1 Oreo! Nastąpi to w przyszłym roku i pewnie będzie to telefon, który dostanie to oprogramowanie dużo szybciej niż wasze flagowce za dużo większe pieniądze. Nokia 2 debiutowała pod koniec października. To najtańszy smartfon HMD Global, którego cenę ustalono...  Czytaj więcej »

System Eelo alternatywą dla Androida?

Myślę, że nie trzeba być znawcą tematyki okołolinuksowej, aby kojarzyć Mandriva Linux tudzież Mandrake Linux. Dystrybucja ta być może nie jest już rozwijana (a w każdym razie kiedy mówimy o drodze oficjalnej), ale jej twórca postanowił ponownie zająć się systemami operacyjnymi. Tym razem ma to być coś na smartfony, więc powitajmy nowy projekt młodzieżowym okrzykiem – eelo. Na samym początku warto powiedzieć, co...  Czytaj więcej »

Dlaczego użytkownicy przesiadają się z Androida na iPhone’a?

W ostatnich miesiącach Apple wielokrotnie chwaliło się rekordową ilością osób przesiadających się z Androida na iOS. Wcześniej uruchomiło stronę i stworzyło kampanię reklamową zachęcającą do takich przenosin. Firma analityczna Creative Strategies przeprowadziła dużą sondę wśród użytkowników, którzy zmienili Androida na iPhone’a i na jej podstawie przygotowała raport, w którym wymienia trzy główne powody takiej...  Czytaj więcej »

Android Oreo 8.1 psuje multidotyk

Okazuje się, że finalna wersja Androida Oreo 8.1 posiada pewien błąd, który sprawia, że części użytkownikom przestaje poprawnie działać na smartfonach multidotyk. Spore grono użytkowników Androida Oreo 8.1 raportuje o błędzie, który przyniosło finalne wydanie najnowszej wersji systemu z zielonym robotem. Na czym polega cała niedogodność? Okazuje się, że w chwili wykorzystania multidotyku, obraz na ekranie zaczyna się...  Czytaj więcej »

Android Oreo nie rozwiązał problemu terminowych aktualizacji systemu?

Google od lat nie może poradzić sobie z terminowymi aktualizacjami Androida. System w wersji Oreo miał ten problem rozwiązać, a jest jeszcze gorzej, niż było. Co roku powtarza się ten sam scenariusz. Google udostępnia nową wersję swojego systemu operacyjnego, ale skorzystać mogą z niej nieliczni użytkownicy. W kilka tygodniu po premierze Oreo trafił na zaledwie ułamek procenta sprzętów z Androidem będących w użyciu....  Czytaj więcej »

Dane dotyczące iOS 11 mówią same za siebie

Fragmentacja Androida ma się dobrze, a z drugiej strony na większości iPhonów i iPadów użytkownicy korzystają już z iOS 11. Jak ma się popularność iOS 11 do Androida Oreo? Pozwólcie, że opowiem Wam bajkę o Androidzie i iOS. Wyobraźcie sobie wieczór w pubie, gdzie w gronie znajomych znalazło się dwóch gsmManiaKów. Akurat tak się złożyło, że prezentują przeciwne sobie obozy, ale to świadomi goście. Nie podają argumentów...  Czytaj więcej »

Messenger ze zdjęciami w wyższej rozdzielczości

Facebook Messenger pozwala teraz na przesyłanie zdjęć w wyższej rozdzielczości. Oczywiście na początku nie dla wszystkich. Facebook nazwał nową opcję przesyłania zdjęć 4K Images. Do tej pory aplikacja pozwalała na wysyłanie zdjęć w maksymalnej rozdzielczości 2048 x 2048 pikseli. Obecnie jest to 4096 x 4096 pikseli. Dzięki temu zdjęcia z najnowszych smartfonów, takich jak iPhone X, czy Galaxy Note8 mogą być przesyłane...  Czytaj więcej »

Google z własnym menedżerem plików

System Android zadebiutował na rynku prawie 10 lat temu, ale Google dopiero teraz chce wprowadzić własną aplikację do zarządzania plikami w pamięci smartfonów. Co dokładnie kryje się za projektem Files Go? Jakieś 10 lat temu zespół tworzący Androida zaprezentował pierwszą wersję beta tego systemu, a jego finalna wersja na rynek trafiła w 2008 roku. Google już na starcie umożliwił twórcom aplikacji przygotowywanie programów,...  Czytaj więcej »

System Android ma już 10 lat!

5 listopada 2007 roku Google wprowadził na rynek system Android. Użytkownicy nie od razu pokochali “Zielonego Robota”, który dzisiaj jest najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie. Google stworzył Androida we współpracy z 33 innymi firmami w ramach konsorcjum Open Handset Alliance. Wśród nich znalazły się m.in.: Aplix, Ascender Corporation, Audience, Broadcom, China Mobile, EBay, Esmertec, Google, HTC , Intel,...  Czytaj więcej »

Kamera DXO One już niedługo dla użytkowników Androida

Dotychczas, kamera DXO One była kompatybilna jedynie ze smartfonami Apple. Teraz będą mogli z niej skorzystać także użytkownicy Androida. DXO One to akcesorium stworzone przez znaną firmę oceniającą aparaty w smartfonach. Jest to niewielka zewnętrzna kamera, którą można podłączyć do smartfonu i po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji, używać jej jako główny aparat. One ze złączem Lightning zostało przedstawione w...  Czytaj więcej »

Microsoft Launcher wyszedł z fazy beta testów

Mój redakcyjny kolega Grzegorz pisał już o najnowszych planach Microsoftu wobec platform iOS i Android. Na obu pojawić się miała przeglądarka Edge (co zresztą stało się wczoraj), a Arrow Launcher z kilkoma zmianami przemianowany miał zostać na Microsoft Launcher. Gigant z Redmond najwidoczniej pracuje pełną parą, ponieważ ten drugi wychodzi właśnie z fazy beta. Arrow Launcher to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych...  Czytaj więcej »

Microsoft Edge trafi na iOS oraz Androida

Microsoft Edge – przeglądarka opracowana specjalnie dla systemu Windows 10, zostanie przygotowana w wersji na iOS oraz Androida, zdecydowała firma z Redmond. Największą zaletą przeglądarki Edge na smartfonach ma być możliwość przenoszenia przeglądanych właśnie stron pomiędzy urządzeniem mobilnym a komputerem z Windows 10. Dla osób, które obawiają się potencjalnych problemów związanych z wpływem przeglądarki Edge...  Czytaj więcej »

Co wiemy o Google Pixel 2 i Pixel 2 XL

Na ten moment czekali wszyscy fani Androida. Google zaprezentował swoje dwa nowe flagowce. Większych zaskoczeń nie ma – obydwa smartfony prezentują się świetnie. Szkoda jedynie, że o ich dostępności w Polsce możemy pomarzyć. W pierwszej kolejności urządzenia zadebiutują w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Australii i Indiach. Zacznijmy od cen. Te nie będą dla nikogo zaskoczeniem, gdyż pokrywają się w...  Czytaj więcej »