Nowe problemy z wyświetlaczem Google Pixel 2 XL

If you're new here, you may want to subscribe to our RSS feed. Thanks for visiting!Wygląda na to, że to jeszcze nie koniec narzekania użytkowników smartfrona Pixel 2 XL na wyświetlacz tego urządzenia. Już wcześniej donosiliśmy o bardzo szybkim wypalaniu się obrazu na stosowanym przez Google panelu OLED oraz niebieskim odcieniu, natomiast teraz pojawiają się doniesienia na temat problemów z responsywnością ekranu. Na forum...  Czytaj więcej »

Google z własną porównywarką smartfonów

Jak donosi portal Android Police, część użytkowników wyszukiwarki Google może już testować zupełnie nową funkcję. Część użytkowników ze Stanów Zjednoczonych po wpisaniu frazy “pixel 2 vs 2xl” może zobaczyć zupełnie nowy moduł z porównywarką smartfonów. To kompletne narzędzie, które w przejrzystej tabeli wyświetla porównanie cen, opinii i danych technicznych urządzeń, których nazwy zostały wpisane...  Czytaj więcej »

Google z własnym menedżerem plików

System Android zadebiutował na rynku prawie 10 lat temu, ale Google dopiero teraz chce wprowadzić własną aplikację do zarządzania plikami w pamięci smartfonów. Co dokładnie kryje się za projektem Files Go? Jakieś 10 lat temu zespół tworzący Androida zaprezentował pierwszą wersję beta tego systemu, a jego finalna wersja na rynek trafiła w 2008 roku. Google już na starcie umożliwił twórcom aplikacji przygotowywanie programów,...  Czytaj więcej »

System Android ma już 10 lat!

5 listopada 2007 roku Google wprowadził na rynek system Android. Użytkownicy nie od razu pokochali “Zielonego Robota”, który dzisiaj jest najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie. Google stworzył Androida we współpracy z 33 innymi firmami w ramach konsorcjum Open Handset Alliance. Wśród nich znalazły się m.in.: Aplix, Ascender Corporation, Audience, Broadcom, China Mobile, EBay, Esmertec, Google, HTC , Intel,...  Czytaj więcej »

Niektórzy właściciele Google Pixel 2 XL otrzymali sprzęt bez systemu

Albo Google ma dużego pecha, albo też firma nie przyłożyła się do premiery swoich nowych smartfonów, ponieważ seria Pixel 2 od początku boryka się z problemami i użytkownicy narzekają m.in. na wyświetlacze czy problemy z dźwiękiem (te na szczęście udało się naprawić łatką). Firma zmuszona była dość szybko reagować na liczną krytykę i rozszerzyła nawet gwarancję w USA do 2 lat. To jednak nie koniec problemów...  Czytaj więcej »

Jak Google traktuje nabywców swoich smartfonów?

Google nie chce stać z boku i przyglądać się poczynaniom Samsunga czy Huaweia na rynku smartfonów, ale również powalczyć o zagarnięcie jego kawałka dla siebie. Pierwszym krokiem firmy z Mountain View było uśmiercenie Nexusów i wprowadzenie “własnej” linii smartfonów. Już pierwsze Pixele, które dla Google’a wyprodukowało HTC, przedstawiane były jako androidy z półki premium, które mogą śmiało konkurować...  Czytaj więcej »

Jest już deweloperska wersja Androida 8.1

Choć dla wielu urządzeń Android 8.0 Oreo to wciąż jeszcze melodia przyszłości, Google idzie do przodu i udostępnia deweloperom wersję 8.1. Android 8.1 to przede wszystkim poprawki i optymalizacja rozwiązań z wersji 8.0. Pojawią się nowe usprawnienia dla pamięci w Androidzie Go, czyli lżejszej wersji oprogramowania dla słabszych urządzeń. Google dodało również rozwiązanie o nazwie Neural Networks API, które będzie...  Czytaj więcej »

Problemy Google Pixel 2 XL z wyświetlaczem. Google komentuje

Po tym, jak Google zaprezentowało smartfon Pixel 2 XL, wiele osób wiązało naprawdę duże nadzieje z tym urządzeniem, które zapowiadało się po prostu na świetnego flagowca. Jednym z mocnych punktów tego sprzętu miał być świetny ekran, jednak recenzenci, którzy mieli okazję już przetestować ten model, przeważnie mocną skarżą się na wyświetlacz. Ten co prawda nie jest zły, jeśli chodzi o zastosowaną technologię,...  Czytaj więcej »

Google nie kończy Androida Wear

W ostatnich dniach nasiliły się głosy, jakoby Google po cichu uśmiercił Androida Wear. Spokojnie, ostatnie działania firmy nie mają z tym nic wspólnego. Android Wear znika z Google Store’a Pod adresem store.google.com dostępny jest niedziałający w Polsce sklep internetowy, za pośrednictwem którego Google sprzedaje powiązane ze swoim ekosystemem produkty. 4 października — w dniu premiery nowych urządzeń — ze...  Czytaj więcej »

Co wiemy o Google Pixel 2 i Pixel 2 XL

Na ten moment czekali wszyscy fani Androida. Google zaprezentował swoje dwa nowe flagowce. Większych zaskoczeń nie ma – obydwa smartfony prezentują się świetnie. Szkoda jedynie, że o ich dostępności w Polsce możemy pomarzyć. W pierwszej kolejności urządzenia zadebiutują w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Australii i Indiach. Zacznijmy od cen. Te nie będą dla nikogo zaskoczeniem, gdyż pokrywają się w...  Czytaj więcej »

Google właścicielem części działu mobilnego HTC

O tym mówiło się od dłuższego czasu. Znajdujące się w bardzo słabej kondycji finansowej HTC zostało częściowo wykupione przez Google. Ponad cztery tysiące inżynierów, większość patentów i liczne autorskie rozwiązania tajwańskiej firmy zostały właśnie przejęte przez Google. Korporacja z Mountain View zapłaciła za to wszystko dokładnie 1,1 miliarda dolarów. Dzięki temu, będzie mogła samodzielnie zająć się...  Czytaj więcej »

Jaki będzie Google Pixel 2?

Wszystko wskazuje na to, że Google Pixel 2 będzie łączył w sobie fajne i przemyślane rozwiązania z zupełnie beznadziejnymi. Do pierwszej kategorii zaliczam wodoszczelność i pojawienie się Always On Display, a do drugiej brak złącza jack 3.5 mm i ogromne ramki wokół blisko 5-calowego ekranu. Smartfony Google Pixel 2 poznamy 5 października. Tę datę wskazał nie tylko Evan Blass, ale także serwis 9to5Google, opierając się...  Czytaj więcej »

Google Pixel 2 w FCC

W dokumentacji FCC odnaleziono zrzuty ekranu z telefonu Google Pixel 2. Dzięki temu wiemy, że będzie on pracował pod kontrolą Androida 8.0.1. To nie koniec informacji o tegorocznym Pixelu. Spodziewany termin premiery tegorocznych smartfonów Pixel od Google zbliża się wielkimi krokami, o czym świadczą coraz częstsze przecieki na temat tych urządzeń. Tym razem w bazie FCC odnaleziono zrzuty ekranu, pochodzące z modelu Google...  Czytaj więcej »

Oto Google Pixel 2 uchwycony na zdjęciu!

W Internecie pojawiły się zdjęcia smartfonu Google Pixel 2. Model, którego tworzeniem zajmuje się HTC nie zachowuje tegorocznych trendów związanych z cienkimi ramkami wokół ekranu. Wyświetlacz Pixela 2 będzie sięgać blisko boków obudowy, ale już nad i pod nim będzie sporo wolnego miejsca. Ciężko się temu dziwić, w końcu tegoroczny flagowiec HTC – HTC U11 ma bardzo podobną konstrukcję obudowy. Tym czego nie ma...  Czytaj więcej »

LG wyprodukuje Google Pixel XL 2?

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że Google “uśmierciło” jedną z projektowanych wersji Pixela – “Muskie”. Dziś dowiadujemy się natomiast, że największego Pixela wyprodukuje LG. Informację, iż to LG stoi za produkcją większego z dwóch planowanych na ten rok Pixeli, oznaczonego “Taimen”, podają niezależnie od siebie dwa źródła. Serwis 9to5Google odkrył, że w rejestrze Android Issue...  Czytaj więcej »