iPhone X Flip ma szanse pojawić się na rynku?

If you're new here, you may want to subscribe to our RSS feed. Thanks for visiting!Wiemy, że wielu producentów pracuje nad smartfoanmi z elastycznymi wyświetlaczami. Samsung może wprowadzić na rynek taki model jeszcze w tym roku. Kilka patentów na składanego na pół iPhone’a ma też Apple. Na pytanie „jak mógłby wyglądać iPhone z klapką” postanowił odpowiedzieć serwis Curved, przy współpracy znanego w świecie Apple...  Czytaj więcej »

Oto wydajny klon iPhone’a X – Leagoo S9 Pro

Chińska firma Leagoo zamierza wprowadzić na rynek w tym roku smartfona, który pod względem wizualnym bardzo przypomina najnowszego flagowca Apple. W przeciwieństwie do innych “inspirowanych” iPhone’em modeli, ten ma być podobny także pod względem wydajności. Popularność wszystkich iPhone’ów jest olbrzymia. Po pierwsze to po prostu dobre telefony, po drugie wszystkim sprzętom Apple’a nie można odmówić...  Czytaj więcej »

Oficjalnie: Wymiana baterii w iPhonie za 129 zł

Aktualizacja: Cortland, iSpot oraz iMad potwierdziły już obniżkę ceny wymiany baterii ze 149 zł na 129 zł. W zeszłym tygodniu ruszyła akcja tańszej pogwarancyjnej wymiany baterii w iPhone’ach. Polska cena jest taka sama we wszystkich największych autoryzowanych serwisach (iSpot, iDream, iMad, Cortland) – wynosi 149 zł. Jednak dzisiaj pojawiło się polskie tłumaczenie komunikatu Apple w tej sprawie (pierwszy zauważył to...  Czytaj więcej »

iPhone 6 w Carrefour za 999 złotych! Gdzie jest haczyk?

W sklepach Carrefour wystartowała promocja na smartfon Apple iPhone 6, który do przyszłego wtorku oferowany jest za 999 złotych. To najniższa cena na rynku, więc teoretycznie warto się zainteresować tą promocją, gdyby nie dwa haczyki. iPhone 6 został zaprezentowany w drugiej połowie 2014 roku, więc ten telefon ma na karku niemal 4 lata. W świecie mobilnych technologii to dość długi okres, jednak starsze flagowce Apple ciągle...  Czytaj więcej »

Program tańszej wymiany baterii w smartfonach Apple rusza w Polsce

Kilka dni temu Apple zapowiedziało uruchomienie programu pogwarancyjnej wymiany baterii w niektórych modelach iPhone’a w obniżonej cenie (z 79 dol. do 29 dol.). Start programu w Polsce potwierdził dzisiaj jako pierwszy iSpot. Cena wymiany baterii w iSpocie to 149 zł. Modele, które kwalifikują się do programu: iPhone 6/6 Plus iPhone 6s/6s Plus iPhone SE iPhone 7/7 Plus Czas wymiany jest uzależniony od sposobu dostarczeni urządzenia...  Czytaj więcej »

Apple wyjaśniło, jak działa spowalnianie iPhone’ów

Apple postanowiło dokładnie wyjaśnić sprawę spowalniania iPhone’ów. Na specjalnie stronie szczegółowo opisuje, na czym polega ograniczanie mocy urządzenia, i które funkcje mogą na tym ucierpieć. Jedną z najważniejszych informacji jest to, że telefon nie jest spowolniony przez cały czas – moc procesora czy układu graficznego ograniczana jest tylko na pewien czas, w niektórych sytuacjach – dokładnie w trzech: w niskich...  Czytaj więcej »

Apple obniży ceny topowego iPhone’a?!

DigiTimes informuje, że sprzedaż tegorocznych iPhone’ów nie idzie zbyt dobrze. Przez to Apple rozważa obniżenie cen smartfonów. Obniżka cen słabo sprzedających się iPhone’ów to raczej niespotykane zjawisko, ale wiele wskazuje na to, że faktycznie może do tego dojść. Sprzedaż tegorocznych modeli jest poniżej oczekiwań na rynkach w Tajwanie, Singapurze oraz przede wszystkim Stanach Zjednoczonych. Poprawę sprzedaży...  Czytaj więcej »

Co Apple zaprezentuje w 2018 roku?

Przynajmniej dwa nowe iPady, nawet trzy iPhone’y, komputery stacjonarne… Przyszły rok może być dla wielbicieli Apple naprawdę ciekawy. Oczywiście, o ile potwierdzą się plotki i nasze przypuszczenia. Nigdy nie byłem zwolennikiem wróżenia z fusów. Ostatnie lata pokazały jednak, że przecieki, kontrolowane czy nie, na stałe zagościły w technologicznym światku. Sztuczne podbijanie ekscytacji u potencjalnych nabywców to już...  Czytaj więcej »

Jak sprawdzić, czy Twój iPhone został spowolniony?

Apple przyznało, że spowalnia starsze modele iPhone’ów, których bateria mocno się zdegradowała i w sytuacjach, kiedy telefon nagle potrzebował dużej ilości mocy (wykonywał mocno obciążające procesor zadanie), nie była w stanie jej dostarczyć, co powodowało wyłączenie iPhone’a i – według Apple – mogło prowadzić do jego uszkodzenia. Firma z Cupertino twierdzi, że wprowadziła takie ograniczenie prędkości w iOS...  Czytaj więcej »

Są już dwa pozwy w sprawie spowalniania iPhone’ów

Wystarczyła dosłownie chwila, żeby Amerykanie skierowali do sądu dwa pozwy zbiorowe, w których domagają się od Apple odszkodowania za obniżanie wydajności starszych iPhone’ów. Jeśli nie śledziliście całej historii, to pozwólcie, że wam ją przypomnę. Kilka tygodni temu, na Reddicie rozgorzała dyskusja, w której użytkownicy smartfonów Apple skarżyli się na ich spadki wydajności. Teorie o tym, że Apple specjalnie...  Czytaj więcej »

Smartfony Apple zwalniają przez stare baterie

Wiele osób narzeka, że ich iPhone’y zwalniają po każdej aktualizacji systemu iOS. Wygląda na to, że jedną z przyczyn może być akumulator. Naturalną przypadłością akumulatorów jest to, że zmniejsza się ich pojemność w miarę starzenia się. Aby utrzymać żywotność “baterii”, iPhone redukuje częstotliwość taktowania procesora, a rozwiązaniem jest wymiana źródła zasilania na nowe. Zwrócił na to...  Czytaj więcej »

iPhone X częściej kupowany niż iPhone 8 oraz iPhone 8 Plus

Apple jest znane z tego, że niechętnie dzieli się wynikami sprzedaży. Ciężko zatem często określić inaczej niż opisowo, czy ich produkty dobrze przyjmują się na rynku, czy nie. Najczęściej ucieka się do pomocy analityków. I teraz nowe dane tego typu wskazują na to, że prawdopodobnie najnowszy, jubileuszowy model iPhone’a przegonił sprzedaż iPhone 8. Nowe analizy firmy Mixpanel w pewnym sensie tylko potwierdzają...  Czytaj więcej »

Jest już iOS w wersji 11.2.1

Apple udostępniło wszystkim użytkownikom aktualizację iOS – wersję 11.2.1. Zawiera ona poprawki błędów, ale przede wszystkim rozwiązuje problem, który mógł uniemożliwiać zdalny dostęp wspólnym użytkownikom aplikacji Dom. Apple udostępniło też aktualizację tvOS 11.2.1, która jest powiązana z najnowszym updatem iOS. W zeszłym tygodniu Apple uniemożliwiło zdalny dostęp wspólnym użytkownikom aplikacji Dom przy...  Czytaj więcej »

Apple celowo spowolni starsze iPhone’y?!

Wiele osób wierzy w spiskowe teorie, że Apple specjalnie spowalnia starsze iPhone’y, żeby skłonić użytkowników do zakupu najnowszych modeli. W rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie – średni czas użytkowania iPhone’a wydłuża się, m.in. dzięki optymalizacji kolejnych iOS pod starsze urządzenia. Ale okazje się, że Apple rzeczywiście mogło celowo spowalniać niektóre starsze iPhone’y. Jednak z innych powodów,...  Czytaj więcej »

Wymiana baterii poprawi wydajność starszych iPhone’ów

Właściciele 2-3 letnich iPhone’ów informują, że ich urządzenia po aktualizacji iOS-a pracują wolniej. Prawdopodobnie sytuacja jest spowodowana przez zbyt “wyrafinowany” algorytm zarządzania energią w procesorach Apple. Czy to w ogóle możliwe, by stan akumulatora wpływał na wydajność urządzenia? Pominąwszy przypadek, kiedy akumulator po prostu jest tak zużyty, że nie dostarcza energii, podobne powiązanie...  Czytaj więcej »