Jak będzie wyglądał Surface Phone od Microsoft

If you're new here, you may want to subscribe to our RSS feed. Thanks for visiting!Wygląda na to, że Microsoft cały czas pracuje nad nowym urządzeniem. Mamy nowe patenty i kolejne informacje, które łatwo można połączyć w jedną całość. Microsoft Surface Phone – mityczne urządzenie ma istnieć w rzeczywistości. Wcześniej docierały już do nas informacje na temat rozwoju projektu Andromeda przez giganta z Redmond. Oczywiście...  Czytaj więcej »

Poznań: MedApp wdrożył pilotażowo system alarmowo-ratunkowy

Pilotażowe wdrożenie systemu powiadamiania AED dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu zakończyło się sukcesem. Dzięki rozwiązaniu stworzonemu przez MedApp czas dotarcia na miejsce wypadku znacząco się skróci. Partnerem technologicznym projektu jest Microsoft. - Cieszymy się, że dzięki zastosowaniu osiągnieć technologicznych MedApp oraz platformy Microsoft Azure możemy poprawiać jakość ludzkiego życia....  Czytaj więcej »

Microsoft szykował bezramkową Lumię w 2014 roku?!

Dzień po tym jak Joe Belfiore przyznał, że Microsoft w praktyce uśmiercił mobilnego Windowsa, ekipa Windows Central opublikowała recenzję nigdy nie wypuszczonej na rynek Lumii znanej pod nazwą kodową Vela. Okazuje się, że w 2014 roku Microsoft opracował urządzenie, które miało szansę ostro namieszać na rynku, rozpoczynając bezramkową rewolucję wraz z Sharpem Aquos Crystal na długo przed Xiaomi Mi MIX i tegorocznymi...  Czytaj więcej »

To już oficjalny koniec Windows Mobile

Joe Belfiore, jedna z najważniejszych osób w dziale mobilnym Microsoftu, przyznał, że system Windows 10 Mobile nie będzie już w żaden sposób rozwijany. Belfiore opublikował serię tweetów, w której wyjaśnia dalsze losy systemu Windows 10 Mobile. Poinformował, że system nie będzie już rozwijany ani wspierany w zakresie poprawek błędów. Jedyną aktywnością Microsoftu związaną z platformą będzie dostarczanie jeszcze...  Czytaj więcej »

Wileyfox z nowy smartfon z Windowsem 10 Mobile

Prezentacja nowego smartfonu z mobilnym Windowsem pod koniec 2017 roku… nie jest czymś oczywistym. Łagodnie ujmując. A jednak znajdują się firmy, które wierzą w system Microsoftu bardziej niż jego twórcy. To nie jedyny smartfon pod kontrolą tego systemu, który zadebiutował od czasu premiery ostatniej Lumii. Ale najprawdopodobniej – ostatni. Urządzenie posiada przekątną ekranu 5 cali, Snapdragona 210, 2 GB RAM oraz...  Czytaj więcej »

Microsoft pracuje nad nową wersją mobilnego Windowsa

Windows Phone został uśmiercony, Windows 10 Mobile to też prawie trup, a jednak Microsoft nadal chce powalczyć o rynek podzielony między Androida i iOS. O ile Windows 10 w wersji na PC ma się dobrze i dostaje coraz to nowe funkcje (obecnie trwają prace nad aktualizacją RS3), o tyle mobilnej wersji tego systemu nie wiedzie się najlepiej. Nawet najzagorzalsi zwolennicy mobilnych okienek mogą się poczuć rozczarowani z powodu tego,...  Czytaj więcej »

Jakie telefony będzie teraz tworzyć Microsoft?

W ubiegłym tygodniu Microsoft opublikował swój najnowszy raport finansowy, z którego można było się dowiedzieć, że biznes związany ze smartfonami firmy wygenerował w pierwszych trzech miesiącach tego roku zaledwie 5 mln USD (dla porównania przed dwoma laty było to jeszcze 1,4 mld USD). Gigant z Redmond od dłuższego czasu nie wykazuje zainteresowania tym sektorem rynku i dział mobilny koncernu jest już praktycznie martwy,...  Czytaj więcej »

Surface Phone pojawi się dopiero za dwa lata?

Według najnowszych informacji dostarczonych przez jednego z użytkowników forum Reddit, Surface Phone nie pojawi się w tym roku. Microsoft ma zaprezentować w tym roku nowy smartfon, jednak nie będzie to długo oczekiwana hybryda smartfonu i tabletu o nazwie Surface Phone. Na to urządzenie trzeba będzie poczekać jeszcze rok, albo nawet dwa. Jeśli te doniesienia okażą się prawdziwe, nawet najbardziej zagorzali fani mogą już zapomnieć...  Czytaj więcej »

Microsoft całkowicie zapomniał o Windows Phone?

Jeżeli nadal korzystasz z telefonu z Windows Phone, to lepiej go nie resetuj, przynajmniej na razie. Bo nie połączysz się z twoim Kontem Microsoft. Problem nie dotyczy telefonów z Windows 10. Windows Phone nadal dogorywa na rynku, mimo iż został w teorii zastąpiony przez Windows 10. Nie wszyscy zdecydowali się na aktualizację do nowszej wersji, a na dodatek nie wszystkie telefony okazały się z Windowsem 10 zgodne. Tymczasem Microsoft...  Czytaj więcej »

Microsoft powróci na rynek smartfonów?

Wszystko wskazuje na to, że Microsoft nie zamierza się poddać i przygotowuje się do powrotu na rynek smartfonów. Microsoft wypuścił ostatni telefon na początku tego roku i była to niezbyt udana Lumia 650. Od tego czasu nie pojawiły się nawet żadne konkretne zapowiedzi ze strony korporacji z Redmond. Co więcej, nawet pośród jej przedstawicieli pojawiały się głosy, że dział mobilny chyli się ku upadkowi. Władze firmy...  Czytaj więcej »

Kiedy smartfony Nokia z Androidem trafią na rynek?

Co nieco na temat planów firmy HMD Global związanych z powrotem marki Nokia na rynek smartfonów zdradza… szef Microsoft Asia. Pewne jest już to, że marka Nokia wróci na rynek smartfonów. HMD Global, które zrzesza wielu byłych pracowników fińskiej firmy, odkupiło od Microsoftu prawa do wykorzystania kultowego brandu. Produkcją urządzeń zajmie się — należące do Hon Hai/Foxconn Technology Group – FIH Mobile,...  Czytaj więcej »

Nowa Nokia od Microsoftu!

Nokia 216 zabiera nas niejako w podróż w przeszłość, gdzie nikt nie marzył jeszcze o ekranach dotykowych . Nowy telefon Microsoftu to przedstawiciel segmentu tanich telefonów wyposażonych w podstawowe funkcje i… fizyczną klawiaturę. Wyobrażacie sobie dziś telefon bez dotykowego ekranu, Androida/iOS-a i aparatu o rozdzielczości przynajmniej 5-megapikseli? U nas prawdopodobnie nikt nie spojrzy w stronę Nokii 216, ale na...  Czytaj więcej »

Windows 10 Anniversary Update

Większość użytkowników Windows 10 zdołała się bez problemu przenieść na jego nową wersję, oznaczoną jako Anniversary Update. Na razie jednak ani jeden telefon nie otrzymał aktualizacji. Bo… taki był plan. Windows 10 Anniversary Update jest już dostępny dla komputerów, dużych tabletów, konsol do gier i gogli holograficznych. Niestety, nadal nie jest dostępny dla telefonów komórkowych z Windows 10. Nie jest to jednak...  Czytaj więcej »

Smartfony Lumia bardzo słabo się sprzedają

Z najnowszych informacji opublikowanych przez Microsoft wynika, że w II kwartale 2016 sprzedanych zostało 1,2 mln smartfonów Lumia. Informacja o ilości sprzedanych smartfonów nie została opublikowana przy okazji prezentacji wyników za II kwartał 2016 roku. Pojawiła się ona za to w ramach podsumowania roku fiskalnego, który trwał od 1 lipca 2015 roku, do 30 czerwca 2016 roku. Wynika z niego, że przez ostatni rok sprzedanych zostało...  Czytaj więcej »

Windows 10 Mobile porażką Microsoftu

Agencja AdDuplex opublikowała zestaw statystyk dotyczących Windowsa. Bazują one na danych zgromadzonych w czerwcu 2016 roku przez 5000 aplikacji. Czego możemy się dowiedzieć z raportu? Najpopularniejszym smartfonem z mobilnym Windowsem jest Lumia 535 (12,1 proc. urządzeń). Lumia 950 i żaden model z linii x50 nie zostały uwzględnione w raporcie, co oznacza, że ich wynik jest słabszy niż 2,5 proc. (tyle ma zamykająca ranking...  Czytaj więcej »