ASUS Zenfone 5 zadebiutuje już niebawem

If you're new here, you may want to subscribe to our RSS feed. Thanks for visiting!Do sieci trafiły informacje o nowych smartfonach z rodziny ASUS Zenfone 5. Premiera będzie miała miejsce już niedługo, a już dzisiaj znamy częściową specyfikację ASUS Zenfone 5 Lite. Warto czekać? Nie tak dawno byliśmy świadkami premiery rodziny ASUS Zenfone 4. Część z nich testowaliśmy już na łamach gsmManiaKa, ale najlepsze wrażenie pozostawił...  Czytaj więcej »

LG rezygnuje z regularnych premier swoich smartfonów

Flagowiec G7 wyjdzie jeszcze jak planowano, ale następne terminy nie będą już tak przewidywalne. “Nowe modele pojawią się wtedy, kiedy będzie na nie czas” – stwierdził w Las Vegas CEO LG. Co roku wielcy producenci odświeżają swoją ofertę smartfonów. Wygląda na to, że koreańska firma wyłamie się ze schematu. Dlaczego? Podczas targów Consumer Electronics Show Cho Sung-Jin, zapytany o smartfon LG G7, czyli...  Czytaj więcej »

Najnowszy Android to wciąż mniej niż 1% na rynku

Google opublikowało najnowsze statystyki dotyczące udziału procentowego poszczególnych wersji Androida w rynku smartfonów. W zestawieniu nie ma większych zaskoczeń, chyba, że ktoś oczekiwał gwałtownego wzrostu ilości urządzeń z najnowszą wersją systemu. Android Oreo to wciąż mniej niż 1 proc. rynku (dokładnie 0,7 proc.). Na pierwszym miejscu, niezmiennie od kilku miesięcy, znajduje się Android Marshmallow, który aktualnie...  Czytaj więcej »

Ubezpieczenia smartfonów coraz popularniejsze

Coraz większa popularność smartfonów przekłada się na dynamiczne wzrosty sprzedaży ubezpieczeń na wypadek zniszczenia. Około 80% przypadków uszkodzenia smartfonów dotyczy wyświetlaczy. Na rynku pojawiło się rozwiązanie, które diagnozuje stan wyświetlacza i pozwala ubezpieczyć również używane urządzenie. Rynek ubezpieczeń telefonów jest wart około 20 mld dolarów i rośnie w stałym tempie 10% rocznie co oznacza,...  Czytaj więcej »

Jak Polacy korzystali ze swoich smartfonów na święta?

Podczas wigilii wykorzystanie aplikacji zakupowych spadło o 75 proc. Chętniej korzystaliśmy z programów do robienia zdjęć i blogowania. W święta większą popularnością cieszą się również aplikacje randkowe – dowiadujemy się z raportu opracowanego przez spółkę Cloud Technologies, która w czasie rzeczywistym obserwuje aktywność użytkowników urządzeń mobilnych. Czy nam się to podoba czy nie, włączone smartfony...  Czytaj więcej »

Oto Oukitel K10, smartfon z ogromną baterią

Chińska firma znana z produkcji smartfonów o olbrzymich bateriach w tym miesiącu przekroczy kolejną granicę. Oukitel K10 będzie wyposażony w akumulator o rekordowej pojemności – na jednym ładowaniu urządzenie będzie w stanie działać nieprzerwanie ponad 16 dni w stanie czuwania. Oukitel K10 pod względem designu odstaje od współczesnych standardów. Baterii o pojemności 11000 mAh nie da się upchnąć do cienkiej obudowy,...  Czytaj więcej »

Te smartfony otrzymają Snapdragona 845

Qualcomm zapowiedział już swój flagowy procesor mobilny na przyszły rok i raczej nie ma wątpliwości, że Snapdragon 845 będzie zasilać większość flagowych smartfonów. Najnowsze przecieki prosto z Chin dostarczają nam zaś listę urządzeń wraz z przybliżonymi datami premier, których producenci zakontraktowali już SD845. Oczywiście nie jesteśmy w stanie zweryfikować tych informacji, dlatego lepiej czytać je ze stosownym...  Czytaj więcej »

HTC ma dobry plan na 2018?

Tajwańczycy przeżywają obecnie ciężki okres – szczególnie po tym, jak część firmy została sprzedana bezpośrednio do Google. Okazuje się jednak, iż producent może w końcu pokusić się o racjonalną decyzję, która zaważy na przyszłym roku. Nie można nie napisać, że w HTC się ostatnio dzieje – co prawda echa związane ze sprzedażą części firmy do Google już nieco ucichły, to w sieci pojawiają się kolejne...  Czytaj więcej »

Google kończy z Project Tango

1 marca 2018 Google oficjalnie przestanie wspierać Project Tango, czyli platformę pozwalającą m.in. na tworzenie trójwymiarowych map pomieszczeń za pomocą smartfona lub tabletu. Tango zostanie zastąpione przez projekt ARCore, który jak mniej wymagający techniczne, a oferujący te same możliwości ma trafić do znacznie większej liczby urządzeń. O Project Tango po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2014 roku, jednak pierwsze urządzenia...  Czytaj więcej »

Smartfony Apple zwalniają przez stare baterie

Wiele osób narzeka, że ich iPhone’y zwalniają po każdej aktualizacji systemu iOS. Wygląda na to, że jedną z przyczyn może być akumulator. Naturalną przypadłością akumulatorów jest to, że zmniejsza się ich pojemność w miarę starzenia się. Aby utrzymać żywotność “baterii”, iPhone redukuje częstotliwość taktowania procesora, a rozwiązaniem jest wymiana źródła zasilania na nowe. Zwrócił na to...  Czytaj więcej »

Honor znajdzie się w piątce najlepszych producentów smartfonów?!

Honor należący do Huawei ma ambitne plany na przyszłość. Wspomniana marka chce agresywniej zaatakować konkurencję oraz stać się jednym z pięciu największych producentów urządzeń mobilnych na świecie. Marka Honor od kilku lat tworzy naprawdę niezłe oraz przystępne cenowo urządzenia. Ciężko nie uciekać się więc do porównań związanych z „tańszą wersją Huawei” – niestety Chińczycy są na to skazani, ale najwyraźniej...  Czytaj więcej »

W 2023 roku na rynek trafi 5 mln smartfonów na dzień

Do końca 2023 roku użytkownikami smartfonów w krajach rozwiniętych będzie ponad 90% dorosłych osób. Roczna sprzedaż telefonów w 2023 wyniesie 1,85 miliarda sztuk. W 2023 roku sprzedaż smartfonów wyniesie ponad 5 mln sztuk dziennie. Eksperci Deloitte przewidują, że w tym samym roku będziemy mieć kontakt ze swoim telefonem średnio 65 razy dziennie, co będzie stanowiło 20% wzrost w stosunku do 2018 roku. Odsetek właścicieli...  Czytaj więcej »

Wymiana baterii poprawi wydajność starszych iPhone’ów

Właściciele 2-3 letnich iPhone’ów informują, że ich urządzenia po aktualizacji iOS-a pracują wolniej. Prawdopodobnie sytuacja jest spowodowana przez zbyt “wyrafinowany” algorytm zarządzania energią w procesorach Apple. Czy to w ogóle możliwe, by stan akumulatora wpływał na wydajność urządzenia? Pominąwszy przypadek, kiedy akumulator po prostu jest tak zużyty, że nie dostarcza energii, podobne powiązanie...  Czytaj więcej »

Deloitte czyli wszechobecny smartfon

Do końca 2023 roku użytkownikami smartfonów w krajach rozwiniętych będzie ponad 90 proc. dorosłych osób. Roczna sprzedaż telefonów w 2023 wyniesie 1,85 miliarda sztuk. Ale rosnąć będzie nie tylko ich ilość, ale też jakość. Jak przewiduje 17. edycja raportu „Global TMT Predictions 2018”, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte, w ciągu pięciu najbliższych lat elementy sztucznej inteligencji w smartfonach będą...  Czytaj więcej »

Oukitel K6 z ogromną baterią i czterema aparatami

Chińska firma Oukitel zaprezentowała nowy model Oukitel K6. Telefon ma wiele modnych elementów wyposażenia – podwójne aparaty, ekran 18:9… Ale przede wszystkim, ma także duży akumulator. Oukitel K6 w materiałach producenta prezentuje się całkiem atrakcyjnie. Ma zgrabną obudowę, z metalową ramką, wypukłym szkłem wyświetlacza i giętym szkłem z tyłu. Ma także ekran o proporcjach 18:9, otoczony wąskim obramowaniem...  Czytaj więcej »