Najnowszy Android to wciąż mniej niż 1% na rynku

If you're new here, you may want to subscribe to our RSS feed. Thanks for visiting!Google opublikowało najnowsze statystyki dotyczące udziału procentowego poszczególnych wersji Androida w rynku smartfonów. W zestawieniu nie ma większych zaskoczeń, chyba, że ktoś oczekiwał gwałtownego wzrostu ilości urządzeń z najnowszą wersją systemu. Android Oreo to wciąż mniej niż 1 proc. rynku (dokładnie 0,7 proc.). Na pierwszym miejscu,...  Czytaj więcej »

Nokia 2 z aktualizacją do Androida 8.1 Oreo

Nokia 2 jest smartfonem, który kosztuje zaledwie 99 dolarów. Tymczasem okazuje się, że HMD Global ma plany związane z aktualizacją tego modelu do systemu Android 8.1 Oreo! Nastąpi to w przyszłym roku i pewnie będzie to telefon, który dostanie to oprogramowanie dużo szybciej niż wasze flagowce za dużo większe pieniądze. Nokia 2 debiutowała pod koniec października. To najtańszy smartfon HMD Global, którego cenę ustalono...  Czytaj więcej »

System Eelo alternatywą dla Androida?

Myślę, że nie trzeba być znawcą tematyki okołolinuksowej, aby kojarzyć Mandriva Linux tudzież Mandrake Linux. Dystrybucja ta być może nie jest już rozwijana (a w każdym razie kiedy mówimy o drodze oficjalnej), ale jej twórca postanowił ponownie zająć się systemami operacyjnymi. Tym razem ma to być coś na smartfony, więc powitajmy nowy projekt młodzieżowym okrzykiem – eelo. Na samym początku warto powiedzieć, co...  Czytaj więcej »

Smartfony Apple zwalniają przez stare baterie

Wiele osób narzeka, że ich iPhone’y zwalniają po każdej aktualizacji systemu iOS. Wygląda na to, że jedną z przyczyn może być akumulator. Naturalną przypadłością akumulatorów jest to, że zmniejsza się ich pojemność w miarę starzenia się. Aby utrzymać żywotność “baterii”, iPhone redukuje częstotliwość taktowania procesora, a rozwiązaniem jest wymiana źródła zasilania na nowe. Zwrócił na to...  Czytaj więcej »

Jest już iOS w wersji 11.2.1

Apple udostępniło wszystkim użytkownikom aktualizację iOS – wersję 11.2.1. Zawiera ona poprawki błędów, ale przede wszystkim rozwiązuje problem, który mógł uniemożliwiać zdalny dostęp wspólnym użytkownikom aplikacji Dom. Apple udostępniło też aktualizację tvOS 11.2.1, która jest powiązana z najnowszym updatem iOS. W zeszłym tygodniu Apple uniemożliwiło zdalny dostęp wspólnym użytkownikom aplikacji Dom przy...  Czytaj więcej »

Android Oreo nie rozwiązał problemu terminowych aktualizacji systemu?

Google od lat nie może poradzić sobie z terminowymi aktualizacjami Androida. System w wersji Oreo miał ten problem rozwiązać, a jest jeszcze gorzej, niż było. Co roku powtarza się ten sam scenariusz. Google udostępnia nową wersję swojego systemu operacyjnego, ale skorzystać mogą z niej nieliczni użytkownicy. W kilka tygodniu po premierze Oreo trafił na zaledwie ułamek procenta sprzętów z Androidem będących w użyciu....  Czytaj więcej »

Dane dotyczące iOS 11 mówią same za siebie

Fragmentacja Androida ma się dobrze, a z drugiej strony na większości iPhonów i iPadów użytkownicy korzystają już z iOS 11. Jak ma się popularność iOS 11 do Androida Oreo? Pozwólcie, że opowiem Wam bajkę o Androidzie i iOS. Wyobraźcie sobie wieczór w pubie, gdzie w gronie znajomych znalazło się dwóch gsmManiaKów. Akurat tak się złożyło, że prezentują przeciwne sobie obozy, ale to świadomi goście. Nie podają argumentów...  Czytaj więcej »

Jakie nowości wprowadzi iOS 12?

Jakie nowości w iOS 12 najbardziej chcielibyśmy zobaczyć? iOS News And More przeprowadziło sondę wśród użytkowników iPhone’ów i iPadów i właśnie ogłosiło jej wyniki. Wyglądają one tak: 11% – zupełnie nowy dizajn 10,8% – dark mode 8% – możliwość zablokowania dostępu do każdej aplikacji przez Face ID lub Touch ID 8% – ulepszenia: poprawa stabilności, większa szybkość i ogólna wydajność 7,8% – ulepszone...  Czytaj więcej »

Jala Accione z Sailfish OS

To bez wątpienia najlepszy rok dla Jolli. Nawiązano współpracę z Sony (czego efektem jest Sailfish X), wydano Inoi R7 na rynek rosyjski, doczekaliśmy się tabletu z Sailfish OS, trawają pracę nad klawiaturowcem z Sailfishem a teraz… we współpracy z boliwijską Jalą powstał smartfon Accione. Accione może się pochwalić przekątną ekranu 5 cali, 2 GB RAM, 16 GB pamięci wbudowanej, akumulatorem 2500 mAh oraz czterordzedniowym...  Czytaj więcej »

System Android ma już 10 lat!

5 listopada 2007 roku Google wprowadził na rynek system Android. Użytkownicy nie od razu pokochali “Zielonego Robota”, który dzisiaj jest najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie. Google stworzył Androida we współpracy z 33 innymi firmami w ramach konsorcjum Open Handset Alliance. Wśród nich znalazły się m.in.: Aplix, Ascender Corporation, Audience, Broadcom, China Mobile, EBay, Esmertec, Google, HTC , Intel,...  Czytaj więcej »

iPhone’a naprawiaj tylko w autoryzowanym serwisie! Dlaczego?

Aktualizacje jakiegokolwiek systemu operacyjnego to zazwyczaj poprawki wykrytych błędów i łatki zabezpieczające prawda? Apple jednak dodało coś ekstra. Firma chce mieć kontrolę nad wyprodukowanymi przez siebie urządzeniami i prawdopodobnie jest w stanie programowo weryfikować oryginalność części wykorzystanych w naprawianych iPhone’ach. Do takich wniosków można dojść analizując sposób działania ostatniej aktualizacji...  Czytaj więcej »

iPhone zwalnia po instalacji nowego iOSa?

Konspiracyjne teorie o tym, że Apple celowo spowalnia starsze modele iPhone’a pojawiają się od lat, właściwie od momentu debiutu iPhone’a 3G. Osoby bardziej zorientowane wiedzą, że jest dokładnie odwrotnie – Apple stara się tak optymalizować nowe wersje iOS, żeby jak najlepiej działały na starszych telefonach. Udowodniła to właśnie firma Futuremark. Futuremark zajmuje się tworzeniem narzędzi do pomiaru wydajności...  Czytaj więcej »

Druga publiczna beta iOS 11.1 dostępna!

Oprócz wersji deweloperskiej, Apple udostępniło też publiczną wersję drugiej bety iOS 11.1. Mogą ją zainstalować wszyscy uczestnicy programu Apple Beta Software Program (zobacz jak przystąpić do programu i zainstalować publiczną wersję beta). Najważniejsze zmiany w iOS 11.1 beta 2 to dodanie ponad stu nowych emotikonów i przywrócenie możliwości przełączania aplikacji przez 3D Touch. Nowe emoji to m.in. emotikony z Unicode...  Czytaj więcej »

To już oficjalny koniec Windows Mobile

Joe Belfiore, jedna z najważniejszych osób w dziale mobilnym Microsoftu, przyznał, że system Windows 10 Mobile nie będzie już w żaden sposób rozwijany. Belfiore opublikował serię tweetów, w której wyjaśnia dalsze losy systemu Windows 10 Mobile. Poinformował, że system nie będzie już rozwijany ani wspierany w zakresie poprawek błędów. Jedyną aktywnością Microsoftu związaną z platformą będzie dostarczanie jeszcze...  Czytaj więcej »

Jest już nowy iOS! Sprawdź, co się zmieniło

Użytkownicy Apple’a od wtorku mogą ściągać aktualizację systemu operacyjnego na smartfony, tablety i odtwarzacze muzyki, iOS 11. We wtorek gigant z Cupertino zaprezentował na jakie nowości mogą liczyć, choć nie wszystkie opcje będą dostępne w dniu premiery. Nowy iOS 11 będzie dostępny dla produktów wypuszczonych po 2013 roku: - iPhone: X, 8, 8 Plus, 7, 7 Plus, 6S, 6S Plus, 6, 6 Plus, SE, 5S, - iPad: 12,9″ pierwszej...  Czytaj więcej »