System Android ma już 10 lat!

If you're new here, you may want to subscribe to our RSS feed. Thanks for visiting!5 listopada 2007 roku Google wprowadził na rynek system Android. Użytkownicy nie od razu pokochali “Zielonego Robota”, który dzisiaj jest najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie. Google stworzył Androida we współpracy z 33 innymi firmami w ramach konsorcjum Open Handset Alliance. Wśród nich znalazły się m.in.: Aplix, Ascender...  Czytaj więcej »

iPhone’a naprawiaj tylko w autoryzowanym serwisie! Dlaczego?

Aktualizacje jakiegokolwiek systemu operacyjnego to zazwyczaj poprawki wykrytych błędów i łatki zabezpieczające prawda? Apple jednak dodało coś ekstra. Firma chce mieć kontrolę nad wyprodukowanymi przez siebie urządzeniami i prawdopodobnie jest w stanie programowo weryfikować oryginalność części wykorzystanych w naprawianych iPhone’ach. Do takich wniosków można dojść analizując sposób działania ostatniej aktualizacji...  Czytaj więcej »

iPhone zwalnia po instalacji nowego iOSa?

Konspiracyjne teorie o tym, że Apple celowo spowalnia starsze modele iPhone’a pojawiają się od lat, właściwie od momentu debiutu iPhone’a 3G. Osoby bardziej zorientowane wiedzą, że jest dokładnie odwrotnie – Apple stara się tak optymalizować nowe wersje iOS, żeby jak najlepiej działały na starszych telefonach. Udowodniła to właśnie firma Futuremark. Futuremark zajmuje się tworzeniem narzędzi do pomiaru wydajności...  Czytaj więcej »

Druga publiczna beta iOS 11.1 dostępna!

Oprócz wersji deweloperskiej, Apple udostępniło też publiczną wersję drugiej bety iOS 11.1. Mogą ją zainstalować wszyscy uczestnicy programu Apple Beta Software Program (zobacz jak przystąpić do programu i zainstalować publiczną wersję beta). Najważniejsze zmiany w iOS 11.1 beta 2 to dodanie ponad stu nowych emotikonów i przywrócenie możliwości przełączania aplikacji przez 3D Touch. Nowe emoji to m.in. emotikony z Unicode...  Czytaj więcej »

To już oficjalny koniec Windows Mobile

Joe Belfiore, jedna z najważniejszych osób w dziale mobilnym Microsoftu, przyznał, że system Windows 10 Mobile nie będzie już w żaden sposób rozwijany. Belfiore opublikował serię tweetów, w której wyjaśnia dalsze losy systemu Windows 10 Mobile. Poinformował, że system nie będzie już rozwijany ani wspierany w zakresie poprawek błędów. Jedyną aktywnością Microsoftu związaną z platformą będzie dostarczanie jeszcze...  Czytaj więcej »

Jest już nowy iOS! Sprawdź, co się zmieniło

Użytkownicy Apple’a od wtorku mogą ściągać aktualizację systemu operacyjnego na smartfony, tablety i odtwarzacze muzyki, iOS 11. We wtorek gigant z Cupertino zaprezentował na jakie nowości mogą liczyć, choć nie wszystkie opcje będą dostępne w dniu premiery. Nowy iOS 11 będzie dostępny dla produktów wypuszczonych po 2013 roku: - iPhone: X, 8, 8 Plus, 7, 7 Plus, 6S, 6S Plus, 6, 6 Plus, SE, 5S, - iPad: 12,9″ pierwszej...  Czytaj więcej »

Moto X Play z Androidem 7.1.1 Nougat

W październiku informowaliśmy jakie urządzenia marki Motorola otrzymają aktualizację do Androida Nougat. Doczekaliśmy się dnia uaktualnienia Moto X Play. W przeciwieństwie do OnePlusa – Motorola nie zamierza porzucić wszystkich urządzeń wydanych w 2015 roku. Do kwestii opublikowania informacji o aktualizacji podeszła jednak wyjątkowo skromnie. Wystosowała notkę o tym, że Moto X Play otrzyma aktualizację bezpieczeństwa...  Czytaj więcej »

Jakim systemem będzie Fuchsia OS?

Google pracuje nad nowym systemem operacyjnym Fuchsia OS. Serwis Ars Technica zaprezentował pierwsze zrzuty ekranu interfejsu systemu. Fuchsia OS ma być przeznaczony dla smartfonów i tabletów, a jego interfejs ma opierać się na kartach, w których wyświetlane są poszczególne aplikacje. Ich rozmiar można dowolnie skalować i łączyć ze sobą, dzięki czemu można pracować na podzielonym ekranie. Tym co wyróżnia Fuchsia OS...  Czytaj więcej »

Samsung Galaxy S7 i S7 Edge dostaną Androida 7.0 Nougat

Na smartfony Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge zaczęła trafiać aktualizacja do Androida 7.0 Nougat. Aktualizacja dla Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge Właściciele smartfonów Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge z niecierpliwością czekają na aktualizację do Androida 7.0 Nougat. Pod koniec grudnia Samsung poinformował o zakończeniu programu Galaxy Beta Program obiecując aktualizację flagowych smartfonów w styczniu 2017 roku. Dotrzymał słowa! Android...  Czytaj więcej »

Usługa Android Pay w Polsce

Android Pay, usługa płatności mobilnych od Google od dzisiaj dostępna jest w Polsce. Właściciele smartfonów z NFC i systemem operacyjnym Android 4.4 lub nowszym mogą skorzystać z niej w ponad 400 punktach sprzedaży. Polska jest drugim po Wielkiej Brytanii rynkiem w Unii Europejskiej, w której dostępna jest usługa Android Pay. Szybkie wprowadzenie płatności mobilnych Google to zasługa dobrej infrastruktury (dużej liczbie...  Czytaj więcej »

Nadchodzi ZTE Axon 7 Max

ZTE pracuje obecnie nad następcą ubiegłorocznego phabletu Axon Max – nowy model nazywać będzie się Axon 7 Max i tym samym dołączy do dwóch innych modeli tego chińskiego producenta z tej serii, czyli Axon 7 i Axon 7 mini, które doczekały się już oficjalnej prezentacji. Na zapowiedź największego wariantu nie powinniśmy zbyt długo czekać, ponieważ w sieci pojawiają się już jego pierwsze zdjęcia. Te zdradzają nam...  Czytaj więcej »

iOS 10 jeszcze nie trafił do wszystkich

Niecały miesiąc temu firma Apple udostępniła system operacyjny iOS 10. Nie wszyscy mogą jednak zastosować aktualizację, te najstarsze z urządzeń nie są już wspierane. A to wpływa negatywnie na statystyki. iOS 9 już po trzech dniach od swojej premiery trafił na 50 procent urządzeń z iOS, a w dniu premiery iOS-a 10 był zainstalowany na 88 proc. iUrządzeń. iOS 10, niestety, nie może pochwalić się podobnym sukcesem. Jak...  Czytaj więcej »

Porównanie wszystkich modeli iPhone’a

Który iPhone jest najszybszy? Efekt próby w której wzięły udział wszystkie modele począwszy od iPhone 2G po iPhone 7 Plus zaskoczył samych prowadzących. Pierwszy iPhone powstał prawie dziesięć lat temu, w tym czasie technika mocno poszła na przód. W tym czasie Apple wypuściło 15 różnych modeli telefonów, wszystkie były oznaczone marką iPhone. Przez ten czas powstało dziesięć głównych wersji oraz dziesiątki uaktualnień...  Czytaj więcej »

Nowy model smartfona od BlackBerry

Firma BlackBerry oficjalnie zapowiedziała swój nowy telefon z Androidem. Jest to model DTEK50, którego szczególnym atutem ma być bezpieczeństwo. BlackBerry DTEK50 to drugi telefon tej firmy z Androidem, po dość kiepsko sprzedającym się Privie. Nowy model nie powtarza błędu poprzednika (absurdalnej ceny) i będzie dostępny do kupienia w cenie 299 dolarów. Telefon w znacznej mierze opiera swoją konstrukcję o model Idol 4S firmy...  Czytaj więcej »

Jaką nazwę będzie miał następca Androida Marshmallow?

Google wybrał oficjalną nazwę handlową dla swojego nowego systemu operacyjnego. Platforma znana do tej pory jako Android N nosić będzie miano Android Nougat. Android Nougat został po raz pierwszy zaprezentowany ponad kwartał temu, a w maju nastąpiła szersza prezentacja podczas konferencji Google I/O. Nazwę nowego systemu mieli wybrać internauci, a jedynym ograniczeniem była jej pierwsza litera. Padło na Nougata. System pojawi...  Czytaj więcej »