Jakie zmiany wprowadza iOS 11.1.1?

If you're new here, you may want to subscribe to our RSS feed. Thanks for visiting!Apple udostępniło wczoraj aktualizację iOS 11.1.1, która rozwiązuje słynny już, irytujący problem autokorekty poprawiającej u niektórych użytkowników „i” na „A[?]” oraz problem, który powodował, że nie dało się aktywować Siri hasłem „Hey, Siri”. Update czeka na Was jak zwykle w Ustawienia -> Ogólne -> Uaktualnienia. Oczywiście...  Czytaj więcej »

Google z własnym menedżerem plików

System Android zadebiutował na rynku prawie 10 lat temu, ale Google dopiero teraz chce wprowadzić własną aplikację do zarządzania plikami w pamięci smartfonów. Co dokładnie kryje się za projektem Files Go? Jakieś 10 lat temu zespół tworzący Androida zaprezentował pierwszą wersję beta tego systemu, a jego finalna wersja na rynek trafiła w 2008 roku. Google już na starcie umożliwił twórcom aplikacji przygotowywanie programów,...  Czytaj więcej »

System Android ma już 10 lat!

5 listopada 2007 roku Google wprowadził na rynek system Android. Użytkownicy nie od razu pokochali “Zielonego Robota”, który dzisiaj jest najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie. Google stworzył Androida we współpracy z 33 innymi firmami w ramach konsorcjum Open Handset Alliance. Wśród nich znalazły się m.in.: Aplix, Ascender Corporation, Audience, Broadcom, China Mobile, EBay, Esmertec, Google, HTC , Intel,...  Czytaj więcej »

Niektórzy właściciele Google Pixel 2 XL otrzymali sprzęt bez systemu

Albo Google ma dużego pecha, albo też firma nie przyłożyła się do premiery swoich nowych smartfonów, ponieważ seria Pixel 2 od początku boryka się z problemami i użytkownicy narzekają m.in. na wyświetlacze czy problemy z dźwiękiem (te na szczęście udało się naprawić łatką). Firma zmuszona była dość szybko reagować na liczną krytykę i rozszerzyła nawet gwarancję w USA do 2 lat. To jednak nie koniec problemów...  Czytaj więcej »

System Android 8.1 pozwoli przywrócić dane po wstępnej konfiguracji

Android 8.1 w wersji beta jest dostępny do pobrania dla właścicieli Pixeli. Jeden z nich, Henry Roggy, dokonał przypadkiem ciekawego odkrycia. Jeśli w urządzeniu z Androidem przywrócimy ustawienia fabryczne, podczas wstępnej konfiguracji systemu możemy odzyskać dane z kopii zapasowej na koncie Google, jeśli taką posiadamy. Gdy się na to nie zdecydujemy, proces nie będzie możliwy w późniejszym czasie. Okazuje się, że w...  Czytaj więcej »

Smartfony Lenovo z serii K z Androidem 8

Lenovo potwierdza plany dotyczące aktualizacji Android do wersji 8.0 dla popularnych modeli z serii K. Jest pewien haczyk. Lenovo K8, Lenovo K8 Note oraz Lenovo K8 Plus to modele, dla których firma planuje udostępnić aktualizację Androida do wersji 8.0. “Planuje” idealnie pasuje do tej sytuacji, ponieważ użytkownicy smartfonów trochę będą musieli na nią poczekać. Dokładnie do… czerwca 2018 roku. Wtedy aktualizację...  Czytaj więcej »

Ta aktualizacja Galaxy S8 przyniesie nowość z Galaxy Note 8?

Posiadacze Galaxy S8 nie powinni czuć się poszkodowani. Możliwe, że już wkrótce Samsung udostępni aktualizację, dzięki której smartfon uzyska funkcję znaną z Galaxy Note 8. Dzisiaj każdy posiadacz smartfona robi zdjęcia praktycznie kilka razy w tygodniu. Część amatorów fotografii wykorzystuje do tworzenia dzieł właśnie najbardziej podręczny aparat, jaki znajduje się w telefonie. Między innymi dlatego w ostatnim czasie...  Czytaj więcej »

OnePlus zadba o prywatność użytkowników

Przed kilkoma dniami spory rozgłos w mediach wywołały smartfony OnePlusa, które – jak się okazało – gromadzą i wysyłają do siedziby firmy wiele prywatnych danych użytkowników. Na reakcję Chińczyków nie trzeba było długo czekać. Carl Pei — współzałożyciel OnePlusa — wydał oświadczenie dotyczące gromadzenia danych użytkowników. Poza marketingowym bełkotem o tym, jak ważna jest dla niego prywatność...  Czytaj więcej »

iPhone zwalnia po instalacji nowego iOSa?

Konspiracyjne teorie o tym, że Apple celowo spowalnia starsze modele iPhone’a pojawiają się od lat, właściwie od momentu debiutu iPhone’a 3G. Osoby bardziej zorientowane wiedzą, że jest dokładnie odwrotnie – Apple stara się tak optymalizować nowe wersje iOS, żeby jak najlepiej działały na starszych telefonach. Udowodniła to właśnie firma Futuremark. Futuremark zajmuje się tworzeniem narzędzi do pomiaru wydajności...  Czytaj więcej »

Druga publiczna beta iOS 11.1 dostępna!

Oprócz wersji deweloperskiej, Apple udostępniło też publiczną wersję drugiej bety iOS 11.1. Mogą ją zainstalować wszyscy uczestnicy programu Apple Beta Software Program (zobacz jak przystąpić do programu i zainstalować publiczną wersję beta). Najważniejsze zmiany w iOS 11.1 beta 2 to dodanie ponad stu nowych emotikonów i przywrócenie możliwości przełączania aplikacji przez 3D Touch. Nowe emoji to m.in. emotikony z Unicode...  Czytaj więcej »

Jest już milion dolarów na projekt Librem 5 oparty na Linuksie

Firma Purism prowadzi zbiórkę, która ma na celu stworzenie pierwszego smartfonu pracującego pod kontrolą systemu Linux. Urządzenie o nazwie Librem 5 ma pracować na “prawdziwym” Linuksie, który ma być bezpieczniejszy niż jakikolwiek inny mobilny system, a przy tym szybki, prosty i otwarty na personalizację. Od strony technicznej, smartfon będzie mógł pochwalić się ekranem o przekątnej 5 cali oraz procesorem i.MX6...  Czytaj więcej »

Aktualizacja nowego iOS trafia na coraz więcej urządzeń

Po dwóch tygodniach od pojawienia się na rynku iOS 11 został zainstalowany na prawie 40% urządzeń Apple’a. Aktualizacja do iOS 10 przebiegała szybciej. iOS 11 zadebiutował 19 września. W ciągu 24 godzin system był już zainstalowany na 10% urządzeń. Po tygodniu ta liczba wzrosła do 25,28%, a po dwóch do 38,5%. To bardzo dobry wynik, szczególnie jeśli spojrzymy na Androida 8, który obecnie znajduje się na 0,02% urządzeń....  Czytaj więcej »

Recenzja iPhone’a 8

Był flagowcem Apple zaledwie przez kilkanaście minut, ale niech Was to nie zmyli – nie należy go lekceważyć. iPhone 8 to bardzo solidny update. Po tygodniu spędzonym z nim twierdzę, że większy niż rok temu. Zanim iPhone 8 Plus wpadł w moje ręce w Berlinie (ThinkApple było jedyną polską redakcją tech, która zdobyła i opisywała nowego iPhone’a od dnia światowej premiery), zdążyłem przeczytać i obejrzeć kilkanaście...  Czytaj więcej »

Nokia 8 dostanie Androida Oreo pod koniec października?

HMD Global potwierdził niedawno, że testuje Androida 8.0 na Nokii 8. Już niedługo aktualizacja powinna trafić do wszystkich, którzy kupili ten telefon lub zrobią to w najbliższym czasie. Nowe Nokie, zaczynając od trójki, a kończąc na ósemce, wypuszczane są z systemem Android, który został przez producenta w bardzo niewielkim stopniu zmodyfikowany. Dzięki temu cała seria smartfonów, co potwierdzają oficjalne informacje...  Czytaj więcej »

iOS 11 to krok w przód?

19 września użytkownicy iPhone’ów i iPadów otrzymali aktualizację do iOS-u 11. Używam najnowszej wersji systemu od kilku dni i – choć widzę jeszcze kilka niedoróbek – jestem więcej niż zadowolony. iOS 11 wnosi największe nowości od czasów iOS-u 7 Kika ostatnich wydań systemu było niezbyt przełomowych. Nowości były albo kosmetyczne, albo nie dotyczyły polskiego rynku (nowe możliwości Siri, inteligentna...  Czytaj więcej »