Nokia 6 (2018) już oficjalnie!

If you're new here, you may want to subscribe to our RSS feed. Thanks for visiting!Chiński oddział Nokii zaprezentował już oficjalnie model Nokia 6 drugiej generacji, występujący również jako Nokia 6 (2018) czy Nokia 6 II. O telefonie wiedzieliśmy już praktycznie wszystko, ale dla porządku podsumujmy to raz jeszcze. Dodam, że aktualnie producent posługuje się nazwą Nokia 6 drugiej generacji, bez dopisku (2018). Nokia 6 (2018)...  Czytaj więcej »

Oto Doogee S60

Doogee S60 to pancerny smartfon z szerokim zapleczem komunikacyjnym i funkcją bezprzewodowego ładowania. Dzisiejsza oferta dedykowana jest osobom poszukującym nie tylko pancernego, ale również wydajnego smartfona. telefon dostępny jest z kuponem, który obniży jego cenę. DOOGEE S60 został zamknięty w metalowej obudowie o podwyższonej odporności. Jest ona pyłoszczelna, a także odporna na wnikanie wody – smartfon może przebywać...  Czytaj więcej »

Apple kaja się i obniża ceny akumulatorów

Apple opublikował list z przeprosinami za obniżanie wydajności iPhone’ów ze starymi akumulatorami i proponuje nowe baterie w niższej cenie. Jak niedawno pisaliśmy, firma Apple przyznała, że aktualizacja 10.2.1 systemu iOS przyniosła mechanizm zarządzania maksymalną wydajnością podzespołów iPhone’ów, aby zapobiec ich wyłączaniu, gdyby dostały za mało energii ze zużytego akumulatora. Efektem tego były pozwy...  Czytaj więcej »

Ładowanie telefonów na odległość już niebawem

Federalna Komisja Łączności zatwierdziła pierwszy bezprzewodowy system ładowania “na odległość”. Firma Energous z San Jose w USA ogłosiła wczoraj, że otrzymała certyfikat FCC dla bezprzewodowego systemu ładowania na odległość WattUp Mid Field. Nadajnik przetwarza energię elektryczną na fale radiowe, które są wysyłane do urządzeń wyposażonych w odpowiedni odbiornik. Mogą się one znajdować w odległości...  Czytaj więcej »

System Eelo alternatywą dla Androida?

Myślę, że nie trzeba być znawcą tematyki okołolinuksowej, aby kojarzyć Mandriva Linux tudzież Mandrake Linux. Dystrybucja ta być może nie jest już rozwijana (a w każdym razie kiedy mówimy o drodze oficjalnej), ale jej twórca postanowił ponownie zająć się systemami operacyjnymi. Tym razem ma to być coś na smartfony, więc powitajmy nowy projekt młodzieżowym okrzykiem – eelo. Na samym początku warto powiedzieć, co...  Czytaj więcej »

Huawei wzoruje się na Apple?

Wprawdzie dane na temat przyszłego modelu Huawei P11 są nadzwyczaj skąpe, to wszystkie doniesienia sugerują wyraźnie, że Huawei pozazdrościło Apple systemu TrueDepth, czyli techniki rozpoznawania twarzy. Wiele wskazuje na to, że przyszły flagowy smartfon chińskiego potentata, model Huawei P11, będzie wyposażony w system optyczny z trzema obiektywami o bardzo wysokiej rozdzielczości. Na podstawie informacji przekazanych przez...  Czytaj więcej »

Dlaczego użytkownicy przesiadają się z Androida na iPhone’a?

W ostatnich miesiącach Apple wielokrotnie chwaliło się rekordową ilością osób przesiadających się z Androida na iOS. Wcześniej uruchomiło stronę i stworzyło kampanię reklamową zachęcającą do takich przenosin. Firma analityczna Creative Strategies przeprowadziła dużą sondę wśród użytkowników, którzy zmienili Androida na iPhone’a i na jej podstawie przygotowała raport, w którym wymienia trzy główne powody takiej...  Czytaj więcej »

Google złamało zabezpieczenia iOS

Pracownik Google opublikował exploita, który może być wykorzystany do odblokowania iPhone’a i Apple TV. Społeczność już pracuje nad tzw. “jailbreakiem” do urządzeń z iOS-em w wersji 11.1.2. Haker Ian Beer pracujący dla Google przy projekcie Zero opublikował sposób na obejście zabezpieczeń w iOS-ie. Exploit polega na wykorzystaniu pamięci podręcznej do uruchomienia złośliwego kodu i przejęcia uprawnień...  Czytaj więcej »

Nokia 5 z Androidem Oreo

HMD Global dotrzymuje obietnicy. Budżetowy model 5 dostaje aktualizację do najnowszej wersji systemu Google. Użytkownicy Nokii 5 mogą zapisywać się do pierwszych testów Androida 8.0 Oreo. Już niedługo możemy więc spodziewać się finalnej wersji oprogramowania (testy mają potrwać około miesiąc). Nokia to najprawdopodobniej jedyna marka, której wszystkie smartfony dostaną aktualizację do Androida O. Mowa nie tylko o flagowcu...  Czytaj więcej »

Android Oreo 8.1 psuje multidotyk

Okazuje się, że finalna wersja Androida Oreo 8.1 posiada pewien błąd, który sprawia, że części użytkownikom przestaje poprawnie działać na smartfonach multidotyk. Spore grono użytkowników Androida Oreo 8.1 raportuje o błędzie, który przyniosło finalne wydanie najnowszej wersji systemu z zielonym robotem. Na czym polega cała niedogodność? Okazuje się, że w chwili wykorzystania multidotyku, obraz na ekranie zaczyna się...  Czytaj więcej »

Jest już iOS w wersji 11.2.1

Apple udostępniło wszystkim użytkownikom aktualizację iOS – wersję 11.2.1. Zawiera ona poprawki błędów, ale przede wszystkim rozwiązuje problem, który mógł uniemożliwiać zdalny dostęp wspólnym użytkownikom aplikacji Dom. Apple udostępniło też aktualizację tvOS 11.2.1, która jest powiązana z najnowszym updatem iOS. W zeszłym tygodniu Apple uniemożliwiło zdalny dostęp wspólnym użytkownikom aplikacji Dom przy...  Czytaj więcej »

Pojawi się Nokia z potrójnym aparatem?

Smartfony z podwójnymi aparatami mocno już spowszedniały. A co powiedzielibyście na Nokię, która miałaby z tyłu trzy obiektywy? Oczywiście, to tylko moja fantazja, oparta na przecieku związanym z aplikacją fotograficzną z Nokii. Po ostatniej aktualizacji Nokii 5 do Androida Oreo, w fabrycznej aplikacji fotograficznej pojawiły się nowe, ukryte opcje. Wśród nich – możliwość przełączenia się na teleobiektyw, a także...  Czytaj więcej »

Google zaprezentowało Android Oreo Go

Android Oreo Go to system, który zadziała nawet na urządzeniach z 512 MB pamięci RAM. Specjalna wersja Androida O przeznaczona jest na słabsze urządzenia, które posiadają 0.5 do 1 GB pamięci RAM i przestarzałe procesory z najniższej półki. System jest zoptymalizowany pod możliwie najszybsze działanie, niezależnie od parametrów sprzętu na którym pracuje. Odchudzone są wszystkie elementy systemu, włącznie z interfejsem,...  Czytaj więcej »

Huawei P11 z ekranem jak w iPhone X?!

Z plików systemowych oprogramowania smartfonów Huawei wynika, że model P11 może mieć wcięcie w ekranie podobne jak iPhone X. Do szczegółów zaszytych w plikach systemowych dokopali się magicy z serwisu XDA-Developers. Wynika z nich, że nadchodzący flagowy smartfon będzie miał wyświetlacz z zaokrąglonymi rogami oraz wcięciem w górnej części, podobnie jak ma to miejsce w iPhonie X lub Essential Phonie. Źródło info i...  Czytaj więcej »

Po debiucie Apple Pay Cash

W finalnej wersji iOS 11.2 pojawiła się nowa usługa Apple Pay Cash. Jest dostępna dla wszystkich użytkowników… w Stanach Zjednoczonych. Tak, na razie debiutuje tylko na tym rynku. Co to jest Apple Pay Cash? To sposób na szybkie i proste przesyłanie pieniędzy innym użytkownikom iPhone’a (znajomym, rodzinie, itd.). Dostępna jest wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat (przy konfiguracji trzeba podać numer ubezpieczenia...  Czytaj więcej »