Samsung Galaxy Alpha z datą premiery

If you're new here, you may want to subscribe to our RSS feed. Thanks for visiting!Podobno Samsung Galaxy Alpha wynieść miał produkty Galaxy na wyższy poziom, mając na uwadze wykorzystane do produkcji obudowy materiały. Podobno jego obudowa wykonana miała zostać z metalu, co miało uczynić go urządzeniem klasy premium. Wreszcie miał to być zabójca nadchodzącego iPhone 6 z wyświetlaczem o przekątnej 4.7”. Według serwisu...  Czytaj więcej »

T-Mobile Polska rozszerza ofertę usług biznesowych

Claudia Nemat, członek zarządu Deutsche Telekom przekazała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej, że DT za pośrednictwem T-Mobile Polska oraz przejmowanych aktywów GTS chce mocniej w Polsce wejść w segment usług dla biznesu. Deutsche Telekom przejął we wrześniu 2013 roku za prawie 550 mln euro GTS Central Europe, transakcja wciąż czeka na zgodę Komisji Europejskiej. Spółka posiada własną infrastrukturę światłowodową...  Czytaj więcej »

Zopo ZP980

Można go kupić w Polsce. Nieźle się prezentuje i kosztuje nieco ponad połowę tego, co trzeba by było wyłożyć na smartfon o podobnych parametrach sygnowany logo znanej marki. Tylko czy naprawdę chodzi jedynie o znaczek na obudowie i prestiż? Obudowie, którą można uznać za designerską krzyżówkę iPhone’a 5S (podobny kształt i biały korpus ze złotą ramką) oraz Samsunga Galaxy S4 (wszędobylski plastik, umiejscowienie...  Czytaj więcej »

Trzy nowe układy Huaweia

Ostatnio mogło się wydawać, że Huawei odpuścił rywalizację w segmencie układów ARM do smartfonów, ale nic z tych rzeczy. HiSilicon już przygotowuje trzy nowe jednostki, które trafią do przyszłych Ascendów. K3V2 to pierwszy układ HiSilicon, o którym zrobiło się głośno na świecie. Został on zaprezentowany jako jedna z pierwszych czterordzeniowych jednostek mobilnych i pokazał, że Huawei myśli o konkurowaniu z innymi...  Czytaj więcej »

21. urodziny SMS-a

3 grudnia usługa pisania krótkich wiadomości tekstowych skończy 21 lat. W Polsce oznacza to, że SMS mógłby kandydować do sejmu, w Stanach Zjednoczonych w wielu miejscach pozwolono by mu kupić alkohol. Zatem to już coś więcej, niż osiągnięcie pełnoletności – z perspektywy dynamicznie zmieniających się technologii i usług na rynku telefonii komórkowej SMS to prawdziwy staruszek. Ba, staruszek, który według prognoz...  Czytaj więcej »

Nie wszystkim podoba się iOS 7

Siódma generacja iOS-a jest najbardziej przełomową aktualizacją jaka kiedykolwiek spotkała ten system. Zmiany okazały się być tak drastyczne i najwyraźniej nie do przyjęcia przez wybranych użytkowników, że zaczęli się oni zastanawiać nad przejściem na Androida. Firma The Data Pack zwróciła uwagę na to jak społeczność Twittera zareagowała na nowy system. Na wykresie zaprezentowano jak bardzo po oficjalnym wydaniu iOS...  Czytaj więcej »

Smartfon może być pompką do roweru?

Ewolucja telefonii komórkowej przebiega w błyskawicznym tempie. Proste słuchawki, z którymi mieliśmy do czynienia jeszcze kilka lat temu dziś są już prawdziwymi multimedialnymi centrami. Tymczasem, jak wynika z badań, zaledwie 16 proc. użytkowników smartfonów w pełni wykorzystuje ich możliwości. Wszystko przez obawy o wysokie koszty połączeń z siecią. Tymczasem smartfon bez internetu jest niczym cukierek w papierku. tyle,...  Czytaj więcej »

40 lat telefonii komórkowej

40 lat temu została przeprowadzona pierwsza rozmowa przez przenośny telefon komórkowy. Aparat ważył prawie trzy kilogramy i był nazywany “cegłą”. Pionier telefonii komórkowej Martin Cooper, starszy inżynier w amerykańskiej firmie Motorola, zadzwonił wtedy do kolegi w konkurencyjnej firmie i oświadczył, że rozmawia przez “prawdziwy telefon komórkowy” – był to aparat o oznaczeniu DynaTAC. 85-letni...  Czytaj więcej »

T-Mobile rezygnuje z umów

Największą niedogodnością dla użytkowników telefonii komórkowej, jest konieczność wiązania się kilkuletnią umową z operatorem, blokującą możliwość zrezygnowania z usług. Operator T-Mobile chce zrewolucjonizować rynek poprzez rezygnację z konieczności podpisywania takiej umowy. T-Mobile jako jeden z czterech największych amerykańskich operatorów, oferuje opcję o nazwie “Prosty wybór”, w ramach której...  Czytaj więcej »

ZTE Grand X IN

ZTE Grand X IN to jeden z pierwszych modeli – a pierwszy na naszym rynku – którego sercem jest procesor Intel Atom w architekturze x86. Technologiczny przewrót? Niekoniecznie. Chociaż układ SoC różni się nieco do procesorów ARM, to dla użytkownika nie będzie to miało większego znaczenia. Liczyć się będzie, że smartfon jest całkiem ładny, szybki i niezawodny. Design, zastosowane materiały i jakość wykonania obudowy...  Czytaj więcej »

Prestigio PAP4300

Marka Prestigio zaprezentowała swój najmocniejszy model smartfona – PAP4300. Telefon jest dedykowany szczególnie kobiecej populacji za sprawą nowej, śnieżnobiałej obudowy oraz dołączonego do zestawu eleganckiego etui. Możliwość korzystania z dwóch kart SIM w jednym smartfonie jest dla wielu zabieganych kobiet prawdziwym błogosławieństwem. Aktywne, pracujące zawodowo użytkowniczki na pewno z chęcią zamieniłyby dwa...  Czytaj więcej »

Supersmartfon z Rosji

Czyżby rosyjska firma Yota skonstruowała smartfon idealny? Gdy chcemy korzystać z pełnych możliwości telefonu mamy wyraźny ekran LCD. Gdy chcemy poczytać… odwracamy telefon. A tam znajduje się drugi duży ekran, dla odmiany wykonany w energooszczędnej technologii e-ink. Pomimo konieczności zmieszczenia dwóch ekranów wymiary YotaPhone mieszczą się w granicach przyzwoitości – grubość 9,9 mm. Nie jest to na szczęście...  Czytaj więcej »

Android 4.1.2 dla Samsunga Galaxy S II

Samsung Galaxy S II to w dalszym ciągu bardzo kusząca propozycja dla wszystkich poszukujących wydajnego smartfonu za całkiem rozsądnie pieniądze. U naszych operatorów telefonii komórkowej oferowany jest bowiem od symbolicznej złotówki, jego parametry techniczne pomimo ponad rocznej egzystencji na rynku mobilnym zawstydzą nie jeden debiutujący smaartfon. Nic więc dziwnego, że południowokoreański producent obiecał dostarczyć...  Czytaj więcej »

Poczta Polska wybierze operatora

Poczta Polska ogłosiła przetarg na świadczenie usług telefonii komórkowej oraz transmisji danych, a także dostawę urządzeń i akcesoriów. Zamówienie obejmuje świadczenie usług przez 24 miesiące m.in. dla maksymalnie 11600 aktywacji głosowych (w tym 165 aktywacji do bramek FCT) oraz maksymalnie 1470 usług nielimitowanej transmisji danych. Dodatkowo zamówienie obejmuje dostawę do 10500 sztuk telefonów, 1410 sztuk modemów,...  Czytaj więcej »

Najwięksi operatorzy komórkowi na świecie

Z najnowszego raportu przygotowanego przez Wireless Intelligence wynika, że China Mobile wciąż pozostaje największym na świecie operatorem telefonii komórkowej, z którego usług korzysta 698,5 miliona abonentów. Na drugim miejscu uplasował się Vodafone z wynikiem 386,88 miliona użytkowników. Duża różnica, prawda? Dane do raportu zebrano na podstawie bazy danych użytkowników z drugiego kwartału bieżącego roku. W zestawieniu...  Czytaj więcej »