Według Apple iPhone X był najtrudniejszym w produkcji smartfonemiPhone X ma pojawić się na półkach sklepowych 3 listopada. Jubileuszowy smartfon to jedna z większych premier tego roku. Apple wciąż podkreśla jak trudnym przedsięwzięciem było stworzenie telefonu tego typu. Teraz w tej sprawie wypowiedział się Jony Ive, szef projektantów w Apple.

Jony Ive w wywiadzie z japońskim magazynem projektanckim Casa Brutus podaje, że iPhone X to co najmniej dwa lata pracy nad budową tego telefonu. Większość z tego czasu zajęły technologie Face ID oraz TrueDepth. Cała para z telefonu poszła więc w skromny wymiarowo, ale potężny aparat, który znajduje się na górze urządzenia i oferuje rozpoznawanie twarzy oraz głębię obrazu.

Według Ive iPhone X był najtrudniejszym w budowie i produkcji smartfonem, jakiego podjęło się Apple. Według projektanta to tylko przypadek zarządził tym, że firma skończyła prace nad urządzeniem akurat na dziesięciolecie iPhone’a. Mimo tego, że urządzenie w zasadzie jest gotowe, nie jest też tajemnicą, że Apple ma spore problemy z wdrożeniem produkcji iPhone’a X i początkowo może go być na rynku za mało na potrzeby klientów.

Sam system rozpoznawania twarzy to dwuczęściowa technologia, która składa się z modułu Romeo odpowiedzialnego za łapanie twarzy użytkownika oraz modułu Julia, który odpowiada za interpretację danych. Nie od dziś wiadomo, że Apple miało spore problemy z wdrożeniem sprzętowym Romeo. To oraz problemy z dostawami ekranów OLED powodują spore opóźnienia w produkcji. Gdy telefon zadebiutuje na rynku, będzie w dość skromnych ilościach, więc na pewno nie wystarczy dla każdego.
Źródło info i foto: Komputer Świat.pl

5 ostatnich postów użytkownika admina

Pozostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.